Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2011, 16:40

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Wymagania sprzętowe wersji PC i termin rozpoczęcia otwartych betatestów gry Battlefield 3

29 września rozpoczną otwarte betatesty gry Battlefied 3. Dwa dni wcześniej dostęp do bety uzyskają gracze, którzy zamówili pecetową wersję tytułu w dystrybucji elektronicznej za pośrednictwem platformy Origin lub kupili wcześniej jedną ze specjalnych edycji gry Medal of Honor.

Mamy dobrą wiadomość dla graczy, którzy z niecierpliwością wyczekują startu zapowiedzianej jakiś czas temu otwartej bety Battlefield 3. Testy rozpoczną się 29 września na wszystkich platformach sprzętowych (PC, Xbox 360 i PS3) jednocześnie i potrwają do 10 października. Dwa dni wcześniej dostęp do bety uzyskają zamawiający pecetową wersję gry w dystrybucji elektronicznej za pośrednictwem platformy Origin oraz nabywcy specjalnych edycji Medal of HonorTier 1 i Limited.

Informacje o starcie otwartych betatestów trzeciej części serii Battlefield pojawiły się na oficjalnej stronie internetowej cyklu. Poza terminem bety, poznaliśmy także kilka szczegółów na jej temat. Przede wszystkim uczestnicy testów będą mieli dostęp tylko do jednej mapy (Operation Metro) i jednego trybu zabawy (Rush). Dla przypomnienia, w finalnej grze znajdzie się 9 map oraz 5 trybów rozgrywki.

W przypadku wersji na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 klient bety Battlefield 3 pojawi się automatycznie w usługach PlayStation Network oraz Xbox Live Marketplace. Z kolei komputerowi gracze będą zmuszeni skorzystać z należącej do koncernu Electronic Arts platformy dystrybucji elektronicznej Origin.

Warto zwrócić uwagę na wymagania sprzętowe pecetowej wersji bety, które najprawdopodobniej pokrywają się ze specyfikacją finalnej gry. Przypuszczalnie więc Battlefield 3 wymagać będzie komputera dysponującego co najmniej:

  1. 2-rdzeniowym procesorem taktowanym zegarem 2GHz (Core 2 Duo 2.4GHz lub Athlon X2 2.7 GHz),
  2. 2GB pamięci RAM,
  3. kartą grafiki z 512MB RAM zgodną z bibliotekami DirectX 10 (w przypadku produktów AMD – DirectX 10.1),
  4. 20GB przestrzeni na twardym dysku,
  5. systemem operacyjnym Vista z zainstalowanym SP2.

Do w pełni bezproblemowej gry deweloperzy ze studia EA DICE zalecają jednak testerom sprzęt wyposażony w:

  1. 4-rdzeniowy procesor,
  2. 4GB pamięci RAM,
  3. kartę grafiki zgodną z bibliotekami DirectX 11,
  4. system operacyjny Windows 7 64-bit.

Więcej szczegółowych informacji dotyczących betatestów Battlefield 3 dowiecie się z lektury krótkiego FAQ zamieszczonego przez twórców na oficjalnej stronie serii. Co ciekawe, jedno z pytań dotyczy możliwości na gry drugiej mapie i póki co pozostawione jest bez odpowiedzi.