Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2011, 10:05

autor: Sarge

1,5 miliona zamówień przedpremierowych na grę Battlefield 3

Arvind Bhatia z firmy badawczej Sterne Agee zdradził, że liczba pre-orderów gry Battlefield 3 sięgnęła poziomu 1,5 miliona . Dane mają pochodzić prosto od firmy Electronic Arts.

Firma badawcza Sterne Agee ujawniła liczbę zamówień przedpremierowych na grę Battlefield 3. Wygląda na to, że gracze złożyli dotąd 1,5 miliona pre-orderów.

Analityk Arvind Bhatia twierdzi, że źródłem informacji jest firma Electronic Arts, więc jej wiarygodność nie powinna podlegać dyskusji. Dwa tygodnie temu informowano, że produkcję studia EA DICE zamówiło 1,25 miliona graczy.

1,5 miliona zamówień przedpremierowych na grę Battlefield 3 - ilustracja #1

Bhatia jest zdania, że pod względem sprzedaży Battlefield 3 ma szansę pobić wynik poprzedniej części serii. Battlefield: Bad Company 2 znalazł do tej pory 9,5 miliona nabywców. Natomiast firma Electronic Arts może stoczyć wyrównaną walkę z koncernem Actvision i jego potężnym argumentem w postaci Call of Duty: Modern Warfare 3.

W dalszej części swojej wypowiedzi analityk przewiduje, że łączny koszt kampanii marketingowych obu pozycji może sięgnąć nawet 100 milionów dolarów. W uprzywilejowanej pozycji będzie dzieło studia EA DICE, które debiutuje na rynku dwa tygodnie przed konkurencyjną produkcją.

Sielanka dla firmy Electronic Arts nie powinna jednak trwać wiecznie: „Kiedy ukaże się Call of Duty: Modern Warfare 3, nastąpi naturalne zmniejszenie sprzedaży Battlefield 3. Później, w okresie świątecznym, sytuacja tego tytułu powinna się odbudować. Oczekuje się bowiem, że Battlefield 3 będzie miał większe wsparcie w postaci dodatkowej zawartości”.

1,5 miliona zamówień przedpremierowych na grę Battlefield 3 - ilustracja #2

Duża liczba zamówień przedpremierowych na grę wydawaną przez firmę Electronic Arts jest w pewnym sensie uzasadniona. Zwraca na to uwagę Bhatia, przypominając, że nabywcy pre-orderów otrzymają za darmo dodatek DLC Powrót do Karkand, zawierający cztery dodatkowe mapy do trybu multiplayer. Wartość rozszerzenia wycenia się na ok. 15-20 dolarów (ok. 50-65 złotych bez podatku VAT).

Battlefield 3 zadebiutuje w Europie 28 października na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W naszym kraju produkcja zostanie wydana przez firmę Electronic Arts Polska w pełnej polskiej wersji językowej. Z kolei 29 września rozpoczną się otwarte beta testy trybu multiplayer na wszystkich platformach.