Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2011, 11:56

autor: Łosiu

Wyniki przedsprzedaży Battlefield 3 oraz kwestia terminu premiery Star Wars: The Old Republic

Dyrektor finansowy Electronic Arts podczas City 2011 Tech Conference zdradził, że Battlefield 3 w przedsprzedaży zamówiło 1,25 miliona osób. Odniósł się także do planów wydania Star Wars: The Old Republic.

Eric Brown, dyrektor finansowy Electronic Arts, podczas wczorajszej City 2011 Tech Conference podzielił się z uczestnikami wynikami zamówień przedpremierowych Battlefield 3. Na pre-order gry zdecydowało się około 1,25 miliona użytkowników, a to dopiero początek kampanii marketingowej.

Jak podkreśla Brown, wynik Battlefield 3 jest o wiele lepszy w porównaniu do poprzedniej gry z serii (Bad Company 2), jeśli weźmiemy pod uwagę ten sam czas pozostały do premiery.

Battlefield 3 ukaże się nieco szybciej od Call of Duty: Modern Warfare 3, swojego największego konkurenta. EA planuje wydać jeszcze sporo pieniędzy na marketing związany ze swoją grą i wykorzystać właśnie tę lukę między datami premier. „Mamy już zaplanowaną ogromną kampanię marketingową na ten okres” – twierdzi Brown. Nie wiadomo, czy te kilkanaście dni wystarczy EA, aby wyprzedzić Activision, gdyż przedsprzedaż Modern Warfare 3 już w lipcu była większa od Battlefield 3.

Również w Polsce tytuł bije rekordy popularności. Jak informowaliśmy pod koniec sierpnia, Battlefield 3 stał się najchętniej zamawianą w przedsprzedaży produkcją Electronic Arts w naszym kraju. Osoby decydujące się na zakup gry przed premierą otrzymają edycję limitowaną z dodatkowym uzbrojeniem oraz dodatkiem DLC. Za pobicie rekordu sprzedaży wydawca dorzucił jeszcze pakiet dziesięciu wirtualnych nieśmiertelników.

Premiera omawianej pierwszoosobowej strzelanki przewidziana jest na 28 października tego roku w Europie. Każdy, kto chce powiększyć liczbę podaną na początku, może zamówić swój egzemplarz Battlefield 3 na peceta, PlayStation 3 lub Xboksa 360 w pełnej polskiej wersji językowej.

Wyniki przedsprzedaży Battlefield 3 oraz kwestia terminu premiery Star Wars: The Old Republic - ilustracja #2

Podczas konferencji Eric Brown odniósł się także do daty wydania Star Wars: The Old Republic, gorąco wyczekiwanego MMORPG w świecie Gwiezdnych Wojen. Electronic Arts nadal celuje w czwarty kwartał tego roku jednak jest to termin bardzo umowny, więc równie prawdopodobnym okresem jest początek 2012 roku. Dokładną datę EA poda dopiero, kiedy będzie miała pewność co do dnia premiery. Brown twierdzi, że poznamy ją pod koniec września lub w październiku.

Ostatnia aktualizacja: 2011-09-08

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.