Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2011, 13:49

autor: Marek "DogGhost" Oramus

Premiera Star Wars: The Old Republic wciąż planowana na ten rok

Jeden ze współzałożycieli studia BioWare poinformował, że w dalszym ciągu zamierzają ukończyć Star Wars: The Old Republic jeszcze w tym roku, żeby gra ukazała się w okresie świątecznym.

Firma Electronic Arts w dalszym ciągu zwleka z podaniem oficjalnej daty premiery gry Star Wars: The Old Republic. W trakcie zeszłotygodniowych targów gamescom Greg Zeschuk, jeden ze współzałożycieli studia BioWare, potwierdził, że twórcy w dalszym ciągu chcą, aby ich długo oczekiwana produkcja z gatunku MMO trafiła na sklepowe półki jeszcze w tym roku.

Premiera Star Wars: The Old Republic wciąż planowana na ten rok - ilustracja #1

W wywiadzie udzielonym serwisowi Eurogamer, Zeschuk powiedział, że „celują z uruchomieniem gry w okres świąteczny”, ale przede wszystkim zależy im na tym, żeby ostateczny produkt spełnił pokładane w nim nadzieje i był w dniu premiery jak najbardziej dopracowany.

„Staramy się ją ukończyć tak szybko, jak to tylko możliwe. Obecnie ta gra dosłownie żyje. Testują ją jednocześnie tysiące ludzi, a w przyszłym miesiącu ich liczba znacznie wzrośnie”, odniósł się Zeschuk do coraz częstszych obaw, że Star Wars: The Old Republic ukaże się dopiero w przyszłym roku. Przyznał również, że tak duża produkcja MMO sprawiła studiu BioWare wiele trudności, szczególnie biorąc pod uwagę brak wcześniejszych doświadczeń z tym gatunkiem.

Premiera Star Wars: The Old Republic wciąż planowana na ten rok - ilustracja #2

Przypomnijmy, że już we wrześniu mają się rozpocząć weekendowe beta-testy Star Wars: The Old Republic. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj. Wśród źródeł wskazujących na to, że gra ukaże się na przełomie grudnia i stycznia warto wymienić największą sieć sklepów internetowych, Amazon, która również podaje taki szacowany termin wysyłki.

Według zapowiedzi Zeschuka, będzie to jedna z największych premier w historii rynku gier. Biorąc pod uwagę wcześniejsze doniesienia dotyczące wprowadzenia limitów sprzedaży Star Wars: The Old Republic, może się ona jednak okazać trochę mniej spektakularna.