Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 26 sierpnia 2011, 14:17

autor: Redakcja GRYOnline.pl

Nowe kategorie i tematyki gier na www.gry-online.pl

Wprowadziliśmy właśnie nowe tematyki gier w naszej Encyklopedii. Jest to część zmian programistycznych i koncepcyjnych, które związane są z nową wersją strony, nad którą obecnie pracujemy.

Od dłuższego już czasu wprowadzamy szereg zmian w mechanizmach funkcjonowania www.gry-online.pl, które związane są ze zbliżającą się premierą całkowicie nowego serwisu informacyjnego. Zmiany te nie ograniczają się wyłącznie do nowego wyglądu, lecz mają przede wszystkim zmienić sposób funkcjonowania całego wortalu, począwszy od wiadomości, a na poradnikach skończywszy. Miło nam poinformować, że w tym tygodniu w Encyklopedii pojawiły się nowe kategorie gier.

Nowe kategorie i tematyki gier na www.gry-online.pl - ilustracja #1

Wszystkie gry z Encyklopedii zostały przyporządkowane do 20 nowych kategorii, aby w prosty sposób można było znaleźć tytuły bazujące na podobnych zasadach. Istotnym czynnikiem przy opracowywaniu nowych kategorii była obecna popularność danego typu gier. Dlatego też z bardzo ogólnej kategorii gier akcji wydzieliliśmy strzelaniny, przygodowe gry akcji, bijatyki czy zręcznościówki, a na przykład z gier sportowych piłkę nożną.

Rzecz jasna, przy konwersji ponad 17 tysięcy gier, bo tyle obecnie liczy sobie Encyklopedia, z pewnością pojawiły się błędy. Będziemy wdzięczni za raportowanie wszelkich nieprawidłowości na e-mail: tbone[małpa]gry-online.pl . Poprawki będą wprowadzane na bieżąco.

Dokładne omówienie nowych kategorii znajdziecie w specjalnym artykule, który właśnie pojawił się na naszych łamach:

Kolejną nowością, nad którą trwają właśnie prace, są tematyki gier. Ich zadaniem jest dokładne określenie i doprecyzowanie kategorii. Na przykład w przypadku kategorii piłka nożna wskażą, czy jest to manager piłkarski, czy też symulacja zmagań zawodników w czasie meczów, zaś w grze akcji określą jej perspektywę (FPP, TPP), realia historyczne (np. IIWŚ, Wietnam, sci-fi) czy też charakter rozgrywki (np. taktyczna).

Uzupełnianie tematyk już trwa i będzie miało miejsce przez kilka kolejnych miesięcy. W razie uwag prosimy o kontakt, także na e-mail: tbone[małpa]gry-online.pl.