Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2011, 14:20

autor: Sarge

Ponad 20 minut rozgrywki z gry XCOM

Firma 2K Games udostępniła film przedstawiający rozgrywkę w grze XCOM. Trwający ponad 20 minut materiał był w czerwcu pokazywany jedynie dziennikarzom na targach E3 w Los Angeles.

Firma 2K Games udostępniła trwający ponad 20 minut film przedstawiający rozgrywkę w grze XCOM. Ujawniony na nim fragment był prezentowany „za zamkniętymi drzwiami” na czerwcowych targach E3.

Materiał pozwala przyjrzeć się kilku aspektom produkcji studia 2K Marin. Na początku możemy zobaczyć głównego bohatera w siedzibie agencji, gdzie zrekrutujemy agentów, z którymi wspólnie będziemy przechodzili kolejne misje. Wybierzemy je na specjalnej mapie, w każdej chwili mając do dyspozycji co najmniej kilka zadań do wykonania (główne i poboczne).

Na prezentacji celem bohatera jest odnalezienie doktora Wiera. Spokojne przechadzanie się ulicami opuszczonego miasteczka kończy się atakiem obcej cywilizacji. W tym momencie twórcy pokazują, jak wygląda taktyczna strona ich produkcji. Kompanom będziemy wydawać polecenia, a do pokonania wrogów często konieczne okaże się wykorzystanie specjalnych umiejętności. Należy dysponować nimi rozsądnie, gdyż każda kosztuje określoną ilość tzw. jednostek czasu.

XCOM zadebiutuje 6 marca w Stanach Zjednoczonych i najprawdopodobniej trzy dni później w Europie. Gra jest przygotowywana z myślą o PlayStation 3, Xboksie 360 oraz pecetach i nie znalazła jeszcze oficjalnego dystrybutora w Polsce.