Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2011, 13:25

autor: Sarge

O modyfikacjach broni w grze Battlefield 3

Twórcy gry Battlefield 3 przedstawili szczegóły na temat możliwości modyfikacji broni. Szykuje się najbardziej rozbudowana pod tym względem odsłona serii.

Studio EA DICE na łamach oficjalnego bloga gry Battlefield 3 przedstawiło szczegóły na temat opcji modyfikacji broni. Ma to być najbardziej rozbudowana pod tym względem odsłona serii Battlefield.

O modyfikacjach broni w grze Battlefield 3 - ilustracja #1

W pełnej wersji dostaniemy do dyspozycji ponad 50 rodzajów pukawek. Każdą z nich będziemy mogli dostosować do własnych potrzeb i preferowanego stylu zabawy. W sumie będziemy mogli wprowadzić tysiące modyfikacji.

Każda broń w grze posiadać będzie trzy sloty na różnego rodzaju akcesoria i przystawki. Im dłużej będziemy używać danego jej rodzaju, tym więcej dodatkowych elementów odblokujemy. Otrzymamy zatem unikalne części, które znajdą zastosowanie tylko w jednym typie pukawki. Chcąc ulepszyć inną, zostaniemy zmuszeni do zaliczania kolejnych meczów z jej użyciem.

Jako przykład możliwości rozbudowy podano tradycyjny karabin. Chcąc uczynić go efektywnym narzędziem do walki na średni dystans, zamontujemy mu dwójnóg, podwieszaną wyrzutnię granatów i lunetę z czterokrotnym przybliżeniem. Gdy tę samą broń będziemy chcieli wykorzystać w budynku licząc na dyskrecję, warto wzbogacić ją o dodatkowy uchwyt, tłumik oraz celownik kolimatorowy.

O modyfikacjach broni w grze Battlefield 3 - ilustracja #2

Uzbrojenie zostanie opisane szeregiem statystyk, które będą odpowiednio modyfikowane poprzez montowanie poszczególnych ulepszeń. Asortyment ma być niezwykle bogaty i oferować różne rodzaje części. Konkrety poznamy zapewne dopiero samodzielnie testując końcowy produkt.

Battlefield 3 zadebiutuje na europejskim rynku 28 października na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W naszym kraju gra zostanie wydana przez firmę Electronic Arts Polska w pełnej polskiej wersji językowej. W trybie multiplayer w potyczkach wezmą udział 64 osoby na PC i 24 na konsolach.