Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2017, 09:30

Awesomenauts przejdzie na model free-to-play 24 maja

Awesomenauts, czyli nietypowa dwuwymiarowa gra typu MOBA od studia Ronimo Games, przechodzi na model free-to-play. Nastąpi to 24 maja, wyłącznie na komputerach osobistych (wersje konsolowe pozostaną płatne). Z tej okazji twórcy przygotowują aktualizację wnoszącą mnóstwo nowości.

Gra Awesomenauts miała swoją premierę w 2012 roku. Przyciągnęła ona uwagę graczy swoim nietypowym podejściem do gatunku MOBA. Akcji nie oglądaliśmy bowiem w rzucie izometrycznym, jak w przypadku League of Legends lub Doty 2, lecz z boku, co od razu przywodzi na myśl klasyczne side-scrolle w stylu Contry. To, w połączeniu z atrakcyjną, kreskówkową grafiką oraz dużą dynamiką starć dwóch trzyosobowych drużyn, sprawiło, że tytuł został przyjęty bardzo ciepło. Niestety, z czasem stracił na popularności. Ten spadek zainteresowania i chęć podtrzymania życia swojej produkcji zmusił studio Ronimo Games do podjęcia istotnej decyzji – Awesomenauts z dniem 24 maja przejdzie na model free-to-play. Należy zaznaczyć, że gra będzie dostępna za darmo wyłącznie na PC. Na PlayStation 4, Xboksie One, Xboksie 360 oraz PlayStation 3 pozostanie ona płatna.

Z tej okazji studio Ronimo Games przygotowuje specjalną aktualizację nazwaną Awesomenauts 4.0, która wprowadzi do gry mnóstwo poprawek i nowości. Przede wszystkim tytuł stanie się dużo bardziej przyjazny dla nowych odbiorców. Twórcy implementują dla nich samouczek oraz specjalny tryb „beginner experience”, co ma ułatwić wejście do świata gry. Sporemu przeobrażeniu ulegnie system progresji. Wraz z nadchodzącą aktualizacją gracze będą mogli „levelować” swój profil i bohaterów oddzielnie, co pozwoli na zdobywanie unikalnych nagród oraz zarabianie waluty. Pieniądze, nazwane Awesomepoints, są kolejną rzeczą, którą wprowadzi patch 4.0. Zdobędziemy je, nie tylko wskakując na kolejne poziomy doświadczenia, ale również po każdym meczu, zarówno w trybie PvP, jak i kooperacyjnym przeciwko SI. Dzięki nim odblokujemy między innymi nowych grywalnych bohaterów, skórki oraz portrety gracza. Wszystko to będzie można również zakupić za prawdziwą gotówkę. Postępy zostaną także zobrazowane za pomocą nowego systemu medali, przyznawanych za osiągnięcia milowe. Ponadto ulepszeniu ulegnie matchmaking i doczekamy się trybu obserwatora. Beta aktualizacji 4.0 jest już dostępna na platformie Steam.

Stylistyka Awesomenauts jest z pewnością ogromnym atutem gry. - Awesomenauts przejdzie na model free-to-play 24 maja - wiadomość - 2017-04-30
Stylistyka Awesomenauts jest z pewnością ogromnym atutem gry.

Co z osobami, które posiadają już swój egzemplarz Awesomenauts? Jak zapewniają twórcy, nie stracą oni żadnych postępów swojego profilu. Ponadto otrzymają specjalny status „Founder” oraz unikalny medal. Jeśli natomiast zakupiliśmy grę oraz dwa dodatki (Starstorm oraz Overdrive), otrzymamy w zamian tzw. „Awesomenauts All Nauts Pack”, który zagwarantuje dostęp do wszystkich bohaterów, zarówno już obecnych w produkcji, jak i przyszłych. Więcej szczegółów na ten temat możecie dowiedzieć się z obrazka poniżej. Tytuł wciąż znajduje się w sprzedaży, zatem jeśli jesteście zainteresowani zabawą, warto się w niego zaopatrzyć z uwagi na bonusy, zwłaszcza że cena nie jest obecnie zbyt wygórowana.