Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2012, 11:10

Awesomenauts na Steam - darmowy weekend i obniżka ceny kreskówkowego MOBA

Na serwisie Steam zorganizowano nową promocję weekendową. W jej ramach można za darmo zagrać w pełną wersję kreskówkowego MOBA Awesomenauts. Ponadto cena gry została obniżona o połowę.

Dzięki Steam możecie przetestować Awesomenauts za darmo. - Awesomenauts na Steam - darmowy weekend i obniżka ceny kreskówkowego MOBA - wiadomość - 2012-11-16
Dzięki Steam możecie przetestować Awesomenauts za darmo.

Awesomenauts to udana próba przeniesienia gatunku MOBA w dwuwymiarowy styl rozgrywki znany z platformówek. Pomysł ten jest dosyć nietypowy i dlatego wielu graczy wciąż nie do końca jest pewnych, czy sprawdza on się w akcji. Osoby niezdecydowane mogą teraz własnoręcznie przetestować jakość tego projektu, dzięki darmowemu weekendowi na serwisie Steam.

Jednocześnie obniżono cenę gry o połowę do 4,99 euro, czyli w przeliczeniu niecałych 21 złotych. Promocja i darmowy okres dobiegną końca w poniedziałek o godzinie 19:00.

Awesomenauts to połączenie MOBA i platformówki. Do dyspozycji graczy oddano spory zestaw różnorodnych postaci, z których każda posiada własne unikalne zdolności. Wśród dostępnych bohaterów znajdziemy m.in. małpę z plecakiem odrzutowym, wściekłego robota i żabę uzbrojoną w toporek. Gra koncentruje się na trybie wieloosobowym. Zabawa polega na starciach dwóch trzyosobowych grup graczy na rozległych dwuwymiarowych polach bitewnych. Rozgrywkę urozmaica obszerny ekwipunek, w skład którego wchodzi ponad 150 przedmiotów.

Awesomenauts spotkało się z ciepłym przyjęciem zarówno przez graczy, jak i prasę branżową. Wersja pecetowa ma obecnie średnią ocen 78% według serwisu Metacritic. Autorzy cały czas rozwijają grę, wypuszczając regularnie aktualizacje i dodatki DLC.