Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2012, 11:15

autor: Sarge

100 najlepszych gier wszech czasów według magazynu TIME

Redaktorzy magazynu TIME pokusili się o zestawienie 100 najlepszych gier wszech czasów. Pod uwagę wzięte zostały zarówno największe klasyki z lat 70-tych ubiegłego wieku, jak i najnowsze produkcje z ostatnich lat.

Popularny magazyn TIME sporządził listę 100 najlepszych gier wszech czasów. Zestawienie znajduje się na oficjalnej stronie internetowej TIME.com i jest wyłącznie autorską opinią redaktorów popularnego periodyku.

Lista została podzielona na kolejne dziesięciolecia, poczynając od lat 70-tych XX wieku, a kończąc na czasach współczesnych. Za najlepsze gry ostatnich trzech lat uznano Batman: Arkham City oraz Mass Effect 3. Znacznie bardziej obszerne listy znajdziemy w przypadku poprzednich dziesięcioleci, a pełne zestawienie jest dostępne pod tym adresem. Klikając na dany tytuł przeniesiecie się do jego krótkiego opisu.

100 najlepszych gier wszech czasów według magazynu TIME - ilustracja #1

W ogólnym zestawieniu nie mogło zabraknąć produkcji, które mocno wpłynęły na rozwój branży gier wideo oraz ich poszczególnych gatunków. W związku z tym wymienione zostały m.in. takie hity jak Doom, Quake, Final Fantasy VII, Metal Gear Solid, Silent Hill, Super Mario 64, Tomb Raider, Diablo II, Deus Ex, The Sims, Half-Life 2, czy Halo. Nie zabrakło też wielu kultowych klasyków, jak np. Pong, Space Invaders, Pac-Man, Zork, Frogger, Galaga, czy Pitfall.

Redaktorzy magazynu TIME nie pokusili się o przydzielenie konkretnych lokat poszczególnym pozycjom. Byłoby to o tyle trudne rozwiązanie, że ciężko byłoby porównać ze sobą stare klasyki sprzed czterdziestu lat z tymi najnowszymi produkcjami. Pod tym adresem możecie przyjrzeć się jednak rankingowi czytelników, gdzie kolejność miejsc została uzależniona od liczby oddanych głosów „na tak”. Na szczycie tego zestawienia znalazła się kultowa platformówka Super Mario Bros.