Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2012, 12:00

autor: Aver

Nowy patch do gry Torchlight II wprowadza polską wersję językową

Na oficjalnym forum studia Runic Games pojawił się opis nowej aktualizacji do gry Torchlight II. Oprócz wprowadzenia kilku poprawek oraz zmian w balansie umiejętności, daje on możliwość wybrania polskiej wersji językowej w grze.

Obrazek z głównego menu Torchlight II - Nowy patch do gry Torchlight II wprowadza polską wersję językową - wiadomość - 2012-11-16
Obrazek z głównego menu Torchlight II

Studio Runic Games opublikowało informacje na temat najnowszej aktualizacji do gry Torchlight II. Dla polskich graczy najważniejszy jest fakt, że patch wprowadza polską wersję językową do produkcji z gatunku hack’n’slash współtwórców dwóch pierwszych tytułów z serii Diablo.

Za stworzenie rodzimej lokalizacji odpowiada firma QLOC, współpracująca z wydawcą tytułu na terenie Polski, Czech, Słowacji i Węgier – Cenegą Poland. Aby uruchomić grę po polsku, wystarczy w menu „Settings” wybrać rodzimy język w odpowiedniej zakładce.

Co ciekawe, nad lokalizacją tytułu od jakiegoś czasu pracuje również grupa Iron Squad, która stworzyła spolszczenia do wielu popularnych produkcji – obecnie zajmuje się chociażby przełożeniem na język polski gry Borderlands 2 (należą im się brawa już za samą decyzję o podjęciu się tak karkołomnego zadania). Planowana data wydania fanowskiej lokalizacji hack’n’slasha studia Runic Games to grudzień 2012 roku.

Oprócz polskiej (i rosyjskiej) wersji językowej, najnowszy patch do Torchlight II wprowadza m.in. dwa nowe zwierzaki – sowę i borsuka, naprawia liczne drobne błędy, zmienia lub poprawia sposób działania niektórych umiejętności (głównie dla klasy Berserkera) oraz dodaje dwa zestawy przedmiotów.

Gra Torchlight II ukazała się w cyfrowej dystrybucji 20 września. Od 5 października w polskich sklepach możemy nabyć jej pudełkowe wydanie. Być może wprowadzenie polskiej wersji językowej skłoni do zapoznania się z produkcją studia Runic Games nowych graczy – według naszego recenzenta naprawdę warto to uczynić, jako że grę wyróżnia świetny, bajkowy klimat i wysoka grywalność.