Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2013, 14:55

autor: Sarge

Wieści ze świata (Thomas Was Alone, GTA V, Awesomenauts) 20/8/13

Dziś piszemy m.in. o wynikach sprzedaży Thomas Was Alone, prezentacji samochodów występujących w Grand Theft Auto V, dodatku DLC do gry Awesomenauts, a także nowych sterownikach do kart graficznych firm AMD i Nvidia. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wanderlust: Rebirth

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Wanderlust: Rebirth. Dzieło studia Yeti Trunk możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 1,74 euro (ok. 7 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

AMD Catalyst

Firma AMD wypuściła sterowniki w wersji 13.8 BETA2 do swoich kart graficznych. Za ich sprawą zwiększona zostanie wydajność w takich grach jak Saints Row 4, Splinter Cell: Blacklist, Castlevania: Lords of Shadow czy Final Fantasy XIV. Pełna listę zmian znajdziecie pod tym adresem. Sterowniki pobierzecie z oficjalnej strony internetowej firmy AMD.

Aarklash: Legacy

Zespół Cyanide Studio ogłosił, że gra Aarklash: Legacy zadebiutuje 12 września w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam. Tytuł zanotował pewne opóźnienie, bo według pierwszych zapowiedzi miał ukazać się w drugim kwartale bieżącego roku. Z okazji rozpoczynających się targów gamescom udostępniono nowy zwiastun tej produkcji.

Sir, You Are Being Hunted

Wczoraj rozpoczęły się testy wersji alfa gry Sir, You Are Being Hunted od studia Big Robot. Mogą wziąć w nich udział osoby, które wsparły akcję na Kickstarterze lub złożyły pre-order w usłudze Steam, bądź Humble Store.

Nvidia GeForce

Serwis DSOGaming informuje, ze firma Nvidia wypuściła sterowniki w wersji 326.80 Beta do swoich kart graficznych. W tej chwili na oficjalnej stronie internetowej nie można ich jednak znaleźć. Z opublikowanej listy zmian wynika, że sterowniki zapewnią poprawę wydajności w takich grach jak Splinter Cell: Blacklist czy Tomb Raider.

Awesomenauts

Studio Ronimo Games rozpoczęło zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter na produkcję dodatku DLC Starstorm do gry Awesomenauts. Twórcy potrzebują 125 tysięcy dolarów. Do tej pory udało im się zgromadzić ponad 50 tysięcy dolarów, a do końca akcji pozostało 29 dni. W skład rozszerzenia wejść mają m.in. trzy nowe postacie (Ted McPain, Sentry X-58, Skree), czat globalny, tryb obserwatora, alternatywne sterowanie i bardziej rozbudowana ścieżka dźwiękowa. Twórcy zastrzegają, że DLC może zaoferować bogatszą zawartość, jeśli uda się zebrać odpowiednio więcej pieniędzy. DLC Starstorm ma ukazać się na PC i PlayStation 4.

GOG.com

W serwisie cyfrowej dystrybucji GOG.com otwarto specjalną podstronę przeznaczoną dla twórców niezależnych. Ma ona ułatwić takim deweloperom umieszczenie swoich gier w ofercie GOG.com. Całość przypomina konkurencyjną platformę Steam Greenlight, jednak pracownicy GOG.com chwalą się, że są otwarci na dyskusje z deweloperami. To zgoła inne podejście od tego preferowanego przez firmę Valve, gdzie za sporą część procesu przeniesienia gier na Steama odpowiadają algorytmy.

Thomas Was Alone

Mike Bithell, główny twórca gry Thomas Was Alone, ujawnił aktualne wyniki sprzedaży swojego dzieła. Okazuje się, że do tej pory tytuł został zakupiony ponad 700 tysięcy razy. W ten wynik wliczają się wersje na PC, PlayStation 3 oraz PlayStation Vita. Jednocześnie twórca zastrzega, że nie wzięto pod uwagę egzemplarzy, które ostatnio trafiły do abonentów usługi PlayStation Plus.

Grand Theft Auto V

Na oficjalnej stronie internetowej gry Grand Theft Auto V zaprezentowano trzy samochody, jakimi przyjdzie nam pokierować w tej produkcji. Można zobaczyć nie tylko ich zdjęcia, ale też obracające się, trójwymiarowe modele. Grand Theft Auto V zadebiutuje 17 września w wersjach na PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. CATDAMMIT!
 2. TowerFall
 3. Batman: Arkham Origins
 4. Castlevania: Lords of Shadow – Mirror of Fate HD
 5. Might & Magic X: Legacy
 6. Dragon’s Prophet
 7. Polarity
 8. Miner Warfare
 9. qrth-phyl
 10. Little Racers: STREET
 11. SpyLeaks
 12. EvilQuest
 13. Project Spark
 14. Fable Legends
 15. Fighter Within
 16. General War: Memories
 17. Dead Rising 3
 18. Kingdoms Rise
 19. Killer Instinct
 20. Alien Rage
 21. Ryse: Son of Rome
 22. Fable Anniversary

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. The Bureau: XCOM Declassified – Survive, Adapt, Win
 2. The Dark Eye: Demonicon – gamescom 2013 – trailer
 3. Might & Magic X: Legacy – zwiastun rozgrywki (PL)
 4. Aarklash: Legacy – gamescom 2013 – trailer
 5. The Walking Dead – zwiastun na premierę wersji na PSV
 6. WRC: FIA World Rally Championship 4 – gameplay
 7. Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist – oceny prasy
 8. Call of Duty: Ghosts – kulisy produkcji – multiplayer (PL)
 9. Fable Legends – gamescom 2013 – trailer
 10. Tom Clancy’s The Division – gamescom 2013 – mobilna aplikacja towarzysząca
 11. Ryse: Son of Rome – gamescom 2013 – tryb gladiatora – trailer
 12. Out There – gamescom 2013 – zwiastun rozgrywki