Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Polarity (PC)
OkładkaPolarity (PC)

Polarity PC

Polarity to gra logiczna, łącząca perspektywę i sposób poruszania znany z produkcji FPS z mechanizmami rozgrywki opartymi głównie na rozwiązywaniu zagadek. Większość łamigłówek wymaga wykorzystywania mocy odwracania kolorów do manipulowania otoczeniem.

Logiczne | FPP | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Polarity Premiera PC

31października2013

producent: BlueButton Games wydawca: BlueButton Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Polarity

Half-Life 2

Portal

Q.U.B.E.

Polarity to gra logiczna z widokiem ukazanym z perspektywy pierwszej osoby. Produkcję opracowało studio BlueButton Games, dla którego jest to debiutancki projekt.

Wcielimy się w hakera, zaś naszym glównym zadaniem jest włamywanie się do wirtualnych światów i wykradanie z nich cennych danych. Autorzy nie silili się na rozbudowaną warstwę fabularną - scenariusz stanowi jedynie pretekst do postawienia nas przed serią coraz trudniejszych wyzwań logicznych.

Akcja w grze zaprezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby i poruszanie przypomina tradycyjne produkcje FPS. Z tą różnicą, że tutaj zajmujemy się nie strzelaniem, a rozwiązywaniem zagadek. Twórcy pełnymi garściami czerpali z serii Portal, choć jednocześnie mechanizmy rozgrywki wzbogacone zostały elementami zaczerpniętymi ze strzelanki Ikaruga. Bohater może bowiem odwracać kolory i moc tę wykorzystujemy m.in. do aktywacji bram, omijania śmiercionośnych laserów oraz rozwiązywania zagadek. Nie zabrakło elementów platformowych, w których musimy wykazać się sporą zręcznością przy omijaniu pułapek oraz przeszkód.

Polarity oferuje 20 poziomów w kampanii dla pojedynczego gracza. Jednocześnie dostępna jest również oddzielna mini-kampania zaprojektowana specjalnie z myślą o trybie kooperacyjnym. Dodatkową atrakcją jest obsługa okularów wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 5,4 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Polarity: Odpowiednia dla każdego wieku.