Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360
Okładka EvilQuest (X360)

EvilQuest

EvilQuest to osadzona w realiach fantasy gra action-RPG, wyprodukowana przez niezależne studio Chaosoft Games. Gracz kieruje poczynaniami okrutnego Galvisa, pragnącego zdobyć legendarną broń, z pomocą której zdoła zniszczyć świat i strzegących go bogów.

RPG | fantasy | 2D | RPG akcji

Okładka EvilQuest (X360)

data premiery gry:

4sty2012

X360

29lut2012

PC

EvilQuest to druga, po Chaos Shift (2010), gra w dorobku niezależnego studia Chaosoft Games. Tym razem deweloperzy z amerykańskiego Knoxville postanowili zmierzyć się z gatunkiem action-RPG w oldschoolowym wydaniu.

Akcja gry toczy się w uniwersum fantasy z domieszką elementów science fiction. W przeciwieństwie do utartych schematów, postać kreowana przez gracza jest antybohaterem. W przeszłości Galvis próbował podbić świat, jednak został zdradzony i schwytany. Szczęśliwym trafem udaje mu się zbiec z więzienia. Żądny zemsty złoczyńca pragnie zniszczyć świat i zgładzić strzegące go bóstwo. W tym celu musi odnaleźć legendarny Topór Chaosu i wyzwolić moc czterech magicznych pereł.

Rozgrywka w EvilQuest wzorowana jest na takich przebojach konsoli SNES jak Illusion of Gaia. Twórcy zadbali o sporych rozmiarów obszar do eksploracji, w tym kilkanaście lokacji podziemnych. Jak przystało na grę action-RPG, jednym z podstawowych elementów zabawy jest dynamiczna walka. W trakcie starć z przeciwnikami bohater może posługiwać się urozmaiconym uzbrojeniem, w tym bronią białą i zaklęciami. Doświadczenie zdobywane poprzez eliminację wrogów pozwala rozwijać atrybuty postaci.

Warstwa audiowizualna gry stanowi wyraźne nawiązanie do epoki komputerów 8-bitowych. Dwuwymiarowa grafika zastosowana w EvilQuest odznacza się ograniczoną paletą barw i prostymi animacjami. Rozgrywce towarzyszy podkład dźwiękowy z patetyczną muzyką, która dobrze wpasowuje się w klimat gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe EvilQuest

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe EvilQuest

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live Indie Games
PC
X360