Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCX360
Okładka Little Racers: STREET (PC)
OkładkaLittle Racers: STREET (PC)

Little Racers: STREET

Zręcznościowe wyścigi samochodowe z widokiem top-down (z lotu ptaka), autorstwa hiszpańskiego studia Milkstone. Gracze wcielają się w role uczestników nocnych wyścigów ulicami wirtualnej metropolii i stają do rywalizacji z innymi miłośnikami szybkiej jazdy.

Wyścigi | samochodowe | top-down

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Little Racers: STREET Premiera

27sty2012

X360

27wrz2012

PC

producent: Milkstone

Little Racers: STREET jest dziełem hiszpańskiego studia Milkstone, specjalizującego się głównie w prostych grach na konsolę Xbox 360, dystrybuowanych w ramach usługi Xbox Live Indie Games. Tytuł stanowi drugą odsłonę cyklu zapoczątkowanego w 2009 roku grą Little Racers.

Jak na wyścigi samochodowe przystało, gracze wcielają się w kierowców, którzy zamiłowanie do dużych prędkości i widowiskowych ślizgów przedkładają nad bezpieczeństwo oraz przepisy ruchu drogowego. Areną nocnych zmagań są ulice uśpionej metropolii.

Tryb kariery w grze pozwala wziąć udział w serii zawodów, w których zdobyć można sławę i majątek. Pieniądze zdobyte dzięki zajęciu odpowiednio wysokiej lokaty na mecie umożliwiają zakup nowego modelu samochodu (do wyboru spośród przeszło 30 dostępnych) lub wprowadzenie modyfikacji w już posiadanym. Uzupełnieniem trybu kariery w Little Racers: STREET są pojedyncze wyścigi oraz próby czasowe. Zwolennicy rywalizacji z żywymi przeciwnikami mogą natomiast spróbować swoich sił w sieciowym multiplayerze zaprojektowanym dla maksymalnie 16 uczestników.

Model jazdy w grze ma stricte zręcznościowy charakter. Zastosowany silnik fizyki uwzględnia podstawowe siły oddziałujące na samochody (np. siła odśrodkowa), a także niektóre zjawiska związane z warunkami pogodowymi, takie jak dłuższa droga hamowania, zmniejszona przyczepność itp.

W przeciwieństwie do pierwszej odsłony cyklu, w Little Racers: STREET deweloperzy z Milkstone Studios zdecydowali się zastosować trójwymiarową oprawę graficzną. Zachowano jednak widok top-down (z perspektywy lotu ptaka).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-12  

Wymagania wiekowe Little Racers: STREET: Odpowiednia dla każdego wieku.

Little Racers: STREET Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live Indie Games
X360
PC