Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Wanderlust: Rebirth (PC)
OkładkaWanderlust: Rebirth (PC)

Wanderlust: Rebirth PC

Gra RPG akcji okraszona oprawą graficzną w stylu protoplastów gatunku z lat 80-tych. Przemierzamy klasyczny świat fantasy w czteroosobowej drużynie i próbujemy uratować podupadające królestwo przed niepewną przyszłością.

RPG | fantasy | 2D | indie | RPG akcji

Wanderlust: Rebirth Premiera PC

27lipca2012

producent: Yeti Trunk wydawca: Yeti Trunk Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Wanderlust: Rebirth to dwuwymiarowa gra RPG z dużą dawką akcji wzorowana na tak znanych tytułach wśród miłośników gatunku jak Chrono Trigger, Zelda czy Final Fantasy. W związku z tym mamy do czynienia z archaiczną oprawą graficzną o niewielkiej rozdzielczości, a akcję obserwujemy z lotu ptaka. Walka toczy się w czasie rzeczywistym i charakteryzuje się dużą dynamiką.

Fabuła gry jest stosunkowo prosta i przedstawia królestwo na skraju upadku. W kryzysowej sytuacji pojawia się czwórka bohaterów skłonnych podjąć wyzwanie i walczyć z potężnymi potworami, aby uratować krainę. Na początku zabawy wybieramy jedną z czterech klas postaci (wojownika, alchemika, kleryka lub elementalistę).

W zależności od dokonanego wyboru dysponujemy innymi umiejętnościami oraz statystykami, które rozwijamy w trakcie przygody. System rozwoju opiera się na nagrodach otrzymywanych za wykonywanie ważnych zadań – są one przeliczane na punkty zdolności. Te z kolei wydajemy na poprawę skuteczności ataku, wytrzymałości czy mocy czarów. Dla wszystkich miłośników gromadzenia przedmiotów przygotowano system ulepszania posiadanego wyposażenia, co wymaga zdobycia odpowiedniego schematu oraz surowców.

Twórcy położyli duży nacisk na zabawę z innymi graczami. Tytuł ten został stworzony z myślą o trybie kooperacji dla czterech użytkowników, choć można grać również w pojedynkę. Zwolennicy większej dawki rywalizacji mają do dyspozycji specjalny rodzaj zabawy, w którym stają naprzeciwko siebie dwa czteroosobowe zespoły walczące o ostateczne zwycięstwo.

Gra Wanderlust: Rebirth posiada bajkową, wielobarwną oprawę graficzną utrzymaną w stylistyce klasycznego fantasy. Widoczne na ekranie portrety postaci są ukazane w kreskówkowej formie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Wymagania wiekowe Wanderlust: Rebirth: Odpowiednia dla każdego wieku.

Wanderlust: Rebirth Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB
  • 30 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7