Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2013, 15:21

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

ID@Xbox - Microsoft ujawnił szczegóły współpracy z niezależnymi deweloperami

Rynek gier indie to obecnie jedna z najważniejszych gałęzi branży gier. Firma Microsoft postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom niezależnych twórców, wcielając w życie program ID@Xbox.

Firma Microsoft ujawniła szczegóły dotyczące programu ID@Xbox. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, koncern w znacznym stopniu otworzy się na niezależnych deweloperów, oferując im szereg udogodnień.

ID@Xbox – program dotyczący współpracy firmy Microsoft z niezależnymi deweloperami.
ID@Xbox – program dotyczący współpracy firmy Microsoft z niezależnymi deweloperami.
ID@Xbox w skrócie:
  • Program dotyczący współpracy pomiędzy firmą Microsoft, a niezależnymi deweloperami
  • Zarejestrowani twórcy otrzymają dwa dev-kity oraz wsparcie koncernu w czasie produkcji i promocji swojej gry
  • Gry na konsoli Xbox One będzie można wydawać samemu. Korporacja nie będzie pobierać opłat za publikację (dzielone będą zyski ze sprzedaży) i aktualizację

Podstawowym założeniem programu ID@Xbox jest uczynienie z konsoli Xbox One najlepszej platformy do publikowania gier niezależnych. Gigant z Redmond zapewni niewielkim deweloperom mnóstwo udogodnień i przywilejów, w tym możliwość wydawania swoich produkcji samemu.

Zarejestrowani twórcy gier otrzymają za darmo dwa zestawy deweloperskie nowej konsoli. W planach jest także zapewnienie zwykłym, sklepowym edycjom urządzenia możliwości dev-kitów. Koncern nie będzie pobierał żadnych opłat za samodzielne wydawanie produkcji na swojej platformie oraz za wypuszczanie aktualizacji. Proces certyfikacji ulegnie znacznemu usprawnieniu, dzięki czemu szybciej będzie można łatać swoje dzieła.

Mało tego, po zgłoszeniu i zarejestrowaniu projektu, korporacja pomoże w jego promocji, zapewni niezbędną pomoc w czasie produkcji i nie tylko. Wszyscy chętni mogą się zgłaszać się w tym miejscu, gdzie znajdują się także szczegóły dotyczące inicjatywy.

ID@Xbox - Microsoft ujawnił szczegóły współpracy z niezależnymi deweloperami - ilustracja #2Rynek gier niezależnych to obecnie jeden z najważniejszych segmentów w branży. Od kilku lat niewielkie studia prężnie się rozwijają, dostarczając graczom znakomite produkcje, odnoszące wielkie sukcesy. Wśród najważniejszych tego typu tytułów można wymienić takie pozycje jak: Minecraft, Super Meat Boy, World of Goo, Terraria, Fez czy Castle Crashers.