Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2012, 09:35

autor: Szymon "Hed" Liebert

Kreskówkowa MOBA Awesomenauts trafi na Steama 1 sierpnia

Premiera Awesomenauts, kreskówkowej gry MOBA, odbędzie się szybciej niż myślicie. Gra studia Ronimo Games trafi do sprzedaży już 1 sierpnia na Steamie.

Znamy datę premiery gry Awesomenauts.

Ronimo Games ujawniło datę premiery gry Awesomenauts na pecetach. Ta kolorowa, dwuwymiarowa MOBA pojawi się 1 sierpnia na Steamie. Producent nie podał jeszcze ceny swojego dzieła, ale można założyć, że będzie ona wynosiła mniej więcej 30-40 złotych. Tyle trzeba było zapłacić za edycję na konsole, która wyszła w maju tego roku. Z okazji ogłoszenia terminu wydania tytułu twórcy wypuścili garść nowych obrazków.

Za cztery dni posiadacze komputerów otrzymają kolejną grę typu MOBA, gatunek reprezentowany przez League of Legends, DOTA 2 i wiele innych produkcji. Co ciekawe, wypuszczone obrazki zdają się potwierdzać, że pecetowa edycja Awesomenauts będzie zawierała postacie wypuszczone na konsolach jako DLC. Wiadomo też, że gra ma trafić na komputery Mac niedługo po wydaniu wersji PC. Deweloper nie uściślił jednak o jak dużym opóźnieniu mówimy.

W roku 3587 galaktyka jest pogrążona w wojnie między dwiema frakcjami: czerwonymi i niebieskimi. Każda z nich zatrudnia najemników, w tym grupę tytułowych „awesomenauts”. W bitwach biorą udział dwie trzyosobowe drużyny. Z pomocą przychodzą automatyczne jednostki oraz wieżyczki. Podobieństwa do League of Legends można mnożyć - Awesomenauts stawia jednak na grafikę 2D, widok z boku i akcenty platformówkowo-strzelankowe.

  1. Oficjalna strona Awesomenauts