Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2017, 11:46

autor: Lavdrynka

Awesomenauts przechodzi na model free-to-play

Dwuwymiarowa MOBA Awesomenauts jest już za darmo dostępna dla wszystkich użytkowników PC. Wraz z nowym modelem dystrybucji wprowadzony został także szereg zmian oraz nowości, w tym samouczek, nowa waluta i system medali.

Zgodnie z zapowiedziami, Awesomenauts - osobliwa dwuwymiarowa MOBA - przeszła właśnie na model free-to-play. Gra została wypuszczona blisko 5 lat temu i spotkała się z dobrym przyjęciem graczy. Nietypowa perspektywa, przywodząca na myśl stare platformówki, oraz barwna, kreskówkowa grafika dość długo przyciągały do kolejnych rozgrywek. Jednak wraz ze spadkiem żywotności, twórcy z holenderskiego studia Ronimo Games zdecydowali się przejść na bezpłatny model, swoją decyzję tłumacząc tym, że w końcu więcej graczy oznacza lepszą zabawę dla wszystkich. Gra jest jednak darmowa jedynie na PC, wersje konsolowe pozostają płatne.

Awesomenauts przechodzi na model free-to-play - ilustracja #1

Niecały miesiąc temu wydana została również aktualizacja Awesomenauts 4.0, która wprowadziła nie tylko szereg usprawnień w związku z nowym modelem, ale miała też ułatwić nowym graczom odnalezienie się w świecie gry. W grze pojawił się tryb „co-op vs bots” oraz tzw. Awesomepoints, czyli wewnętrzna waluta, zdobywana w trakcie rozgrywek PvP. Za jej pomocą można odblokowywać kolejne postaci, skórki oraz droppody. Jeżeli nie chcemy czekać na kolejne poziomy, możemy interesujące nas rzeczy wykupić prawdziwymi pieniędzmi. Udostępniono także paczkę „Awesomenauts All Nauts Pack” - jej zakup automatycznie odblokowuje wszystkie postaci, także te, które dopiero zostaną wprowadzone, ale również nadaje kupującemu status „Collector” z unikalnym medalem i skinami. Twórcy podkreślali również, że do zakupienia będą jedynie nowe postaci, skórki oraz droppody i w żadnym wypadku nie chcą doprowadzić do zmiany modelu na „pay-to-win”.

W grze pojawił się też specjalnie zaprojektowany dwuetapowy samouczek, który pomaga nowym graczom szybciej zapoznać się ze światem i mechaniką gry. Rozdzielono natomiast poziomowanie profilu gracza oraz poszczególnych postaci. Jednak oznacza to jedynie więcej nagród w postaci m.in. dodatkowych Awesomepoints, przedmiotów dla postaci oraz portretów. Wprowadzony został także system medali, które przyznawane są za przekraczanie kolejnych wyznaczonych progów. Za ich pomocą można wyróżnić szczególne dla nas osiągnięcia w grze. Dodatkowe nagrody zapewnia także zapraszanie znajomych. Po osiągnięciu 5. poziomu gracze otrzymają unikalny kod, który odblokuje postać Raelynn, a po awansowaniu na 8. poziom wprowadzający otrzyma dodatkowo 1000 Awesomepointsów.

Oczywiście pozostaje jeszcze pytanie, co z tymi, którzy wcześniej zakupili grę? Twórcy zapewniają, że obecni gracze nie stracą nic ze swoich dotychczasowych postępów, co więcej otrzymają oni specjalny status „Founder” i unikalny medal. Jeżeli oprócz samej gry nabyliśmy również dwa wydane dodatki – Starstorm oraz Overdrive – automatycznie odblokowany zostanie „Awesomenauts All Nauts Pack”. Rozkład nagród dokładniej prezentuje grafika poniżej.

Awesomenauts przechodzi na model free-to-play - ilustracja #3

Ronimo Games zapowiada także szereg streamów dla społeczności. Twórcy zapraszają graczy na swój kanał w serwisie Twitch, gdzie będą mogli zadawać pytania, wygrywać specjalne nagrody czy po prostu spędzać razem czas. Pełną rozpiskę eventów znajdziecie na tej stronie.