Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 maja 2017, 12:25

Castlevania - pierwszy zwiastun kreskówki Netfliksa

Serwis Netflix opublikował pierwszy zwiastun serialu animowanego bazującego na serii Castlevania. Poinformowano również, że wszystkie odcinki udostępnione zostaną 7 lipca.

W lutym serwis Netflix zapowiedział animowany serial bazujący na licencji cyklu Castlevania. Teraz udostępniono pierwszy zwiastun tej produkcji i projekt prezentuje się na nim całkiem obiecująco. Równocześnie poinformowano, że pierwszy sezon udostępniony zostanie 7 lipca tego roku. W jego skład wejdą cztery półgodzinne odcinki.

Przypomnijmy, że serial bazować będzie na grze Castlevania III: Dracula's Curse, wydanej w 1989 roku na 8-bitową konsolę Nintendo Entertainment System. Fabuła opowie o ostatnim wojowniku z rodu Belmontów, który spróbuje ocalić Europę przed samym Draculą.

Castlevania - pierwszy zwiastun kreskówki Netfliksa - ilustracja #2

Za scenariusz animowanej adaptacji odpowiada Warren Ellis, czyli słynny twórca komiksowy, mający na koncie takie tytuły jak The Authority, Planetary czy Transmetropolitan. Kreskówkowa Castlevania ma wiernie odtwarzać klimat pierwowzoru. Całość będzie więc ponura i bardzo brutalna, w rezultacie dając nam produkcję przeznaczoną wyłącznie dla dorosłych widzów.

Do opracowania serialu Netflix zatrudnił amerykańskie studio animacyjne Frederator, znane głównie z kreskówki Adventure Time.

Warto na koniec przypomnieć, że Castlevania to nie jedyna związana z grami marka, której adaptację planuje Netflix. Firma wspólnie ze studiem Platige Image oraz Sean Daniel Company pracuje bowiem nad serialem na podstawie sagi o wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego. 

  1. Oficjalna strona serialu