Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2017, 14:00

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

CD Projekt - doskonałe wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2017 roku

Grupa CD Projekt wypracowała w pierwszym kwartale bieżącego roku ponad 99 milionów złotych przychodu i około 45 milionów złotych zysku netto, co przerosło oczekiwania analityków. Największy wpływ na doskonałe rezultaty ma oczywiście ciągle sprzedający się Wiedźmin 3 wraz z dodatkami.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana ma być jednym z motorów napędowych CD Projektu w najbliższych miesiącach. - CD Projekt - doskonałe wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2017 roku - wiadomość - 2017-05-26
Gwint: Wiedźmińska gra karciana ma być jednym z motorów napędowych CD Projektu w najbliższych miesiącach.

Wczoraj poznaliśmy wyniki finansowe firmy CI Games za pierwszy kwartał bieżącego roku. Krótko pisząc, nie są one najlepsze, gdyż producent gry Sniper: Ghost Warrior 3 odnotował około 6 milionów złotych straty. Na przeciwległym biegunie znajduje się CD Projekt, który również pochwalił się swoimi wynikami. Grupa, do której należy studio CD Projekt RED i platforma GOG, wygenerowała ponad 99 milionów złotych przychodów. Jak czytamy w serwisie bankier.pl, to znacznie więcej, niż przewidywali branżowi analitycy, którzy liczyli na nieco ponad 82 miliony. Podobnie sprawa ma się z zyskiem netto – firmie udało się uzyskać ponad 45 milionów złotych, choć eksperci spodziewali się niecałych 30 milionów.

Wyniki finansowe Grupy CD Projekt / Źródło: raport finansowy.
Wyniki finansowe Grupy CD Projekt / Źródło: raport finansowy.

W raporcie wyjaśniono, że:

Największy udział w przychodach Grupy Kapitałowej CD PROJEKT w pierwszym kwartale 2017 roku miała prezentowana w pozycji Przychody ze sprzedaży produktów wartość uzyskanych tantiem licencyjnych wynikających z kontynuowanej, wysokiej sprzedaży gry Wiedźmin 3: Dziki Gon wraz z dodatkami Krew i Wino oraz Serca z Kamienia. Przychody ze sprzedaży towarów i materiałów Grupy wynikały w największym stopniu ze sprzedaży realizowanej przez platformę GOG.com oraz w mniejszym stopniu ze sprzedaży fizycznych elementów gier (nośniki, pudełka, etc.) przez studio CD PROJEKT RED.

Krótko pisząc, wydany w maju 2015 roku Wiedźmin 3: Dziki Gon cały czas bardzo dobrze się sprzedaje, a dużym zainteresowaniem cieszą się też dodatki Serca z kamienia i Krew i wino. W najbliższych miesiącach CD Projekt liczy na dalszą sprzedaż tej gry, która ma być „animowana w tradycyjnych i cyfrowych kanałach dystrybucji gier między innymi poprzez udział w sezonowych akcjach handlowych”. Ponadto duże nadzieje wiązane są z wypuszczoną ostatnio w ramach otwartej bety grą Gwint: Wiedźmińska gra karciana, która wkrótce trafi również na olbrzymi chiński rynek.

Na wynik kolejnych okresów wpływ może mieć również rosnąca popularność i pozytywne przyjęcie przez graczy gry GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana (…) W kolejnych miesiącach 2017 r. w studiu CD PROJEKT RED i w GOG.com będą trwały dalsze prace nad rozwojem gry. Na 2017 r. zaplanowano również start zamkniętej bety chińskiej wersji gry. Przejście do kolejnych etapów w rozwoju gry na rynku chińskim będzie uzależnione między innymi od zakończenia trwającego obecnie procesu certyfikacji GWINTA w Chinach.

Jak widać, doskonała passa CD Projektu trwa w najlepsze. Przypominamy, że oprócz rozwoju Gwinta, firma ma w planach także inne projekty, w tym wyczekiwanego Cyberpunka 2077. Niewykluczone też, że po nim ruszy się coś w temacie nowej dużej gry z serii Wiedźmin.