Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2012, 09:31

autor: Muninn

Zapowiedziano wydanie gry MOBA Awesomenauts na komputery PC i Mac

Awesomenauts, gra MOBA utrzymana w konwencji platformówki 2D, zostanie wydana na komputery PC oraz Mac. Na ten tydzień zaplanowano beta-testy tej edycji tytułu.

Gra MOBA Awesomenauts zostanie wydana także w wersji na komputery PC oraz Mac, poinformował producent tytułu, studio Ronimo Games. Produkcja, z którą do tej pory mogli zapoznać się jedynie posiadacze konsol Xbox 360 oraz PlayStation 3, trafi do sprzedaży w ciągu najbliższego miesiąca. Twórcy zamierzają wyposażyć kolejną edycję Awesomenauts w dwóch nowych bohaterów oraz zmodyfikowany interfejs.

Zapowiedziano wydanie gry MOBA Awesomenauts na komputery PC i Mac - ilustracja #1
Kolorowa grafika jest mocną stroną Awesomenauts

Przedstawiciele studia Ronimo Games poinformowali również o zbliżających się zamkniętych beta-testach wersji PC-towej. Dokładna data nie została podana do wiadomości, ale wiadomo, że beta odbędzie się w tym tygodniu.

Gra Awesomenauts w wersji konsolowej kosztuje 10 dolarów (ok. 35 zł). Być może wydanie na komputery Mac i PC będzie miało zbliżoną cenę, jednakże nie zostało to potwierdzone przez twórców gry. Produkcja zostanie udostępniona na serwisie Steam.

Awesomenauts to dobrze oceniana (średnia nota 77 na serwisie Metacritic) gra MOBA utrzymana w konwencji dwuwymiarowej platformówki. Gracze, wcielając się w różnych bohaterów (m.in. małpę z plecakiem odrzutowym czy wściekłego robota, który wcześniej pracował przy sprzątaniu domów) pokonują stojących na ich drodze przeciwników. Każda z postaci ma unikatowe umiejętności i akcesoria, w które można ją wyposażyć. Jako że gra należy do kategorii MOBA (Massive Online Battle Arena), w trakcie zabawy można m.in. pojedynkować się z innymi wielbicielami Awesomenauts.

  1. Oficjalna strona gry Awesomenauts