Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2012, 14:42

autor: Hed

3 miliony kopii gry Minecraft sprzedanych na Xboksie 360

Mojang sprzedał 3 miliony kopii gry Minecraft na Xboksie 360. Konwersja popularnego hitu z pecetów trafiła na Xbox LIVE Arcade ponad 2 miesiące temu, ale jej popularność nie słabnie.

3 miliony kopii gry Minecraft sprzedanych na Xboksie 360 - ilustracja #1
Minecraft hitem także na Xboksie 360.

Sprzedano 3 miliony kopii gry Minecraft na Xboksie 360 – ujawnił to na swoim koncie Twitter jej twórca, czyli Marcus „Notch” Persson. Wersja z Xbox LIVE Arcade potrzebowała zaledwie ponad dwóch miesięcy, aby osiągnąć tak imponujący wynik. Jak widać, gra cieszy się niesłabnącą popularnością także na tej platformie i zapewne przynosi krocie jej twórcom. Produkcja kosztuje aż 1600 punktów Microsoftu, co jest wysoką ceną jak na tytuł tego typu.

Xboksowa wersja gry Minecraft, przygotowana przez studio 4J Studios pod nadzorem Mojang, pojawiła się 9 maja tego roku na platformie Xbox LIVE Arcade. Wieści o premierze konwersji rozniosły się szybko. W ciągu tygodnia produkcja została kupiona przez aż milion osób. Stało się tak nawet mimo wspomnianej wysokiej ceny oraz ograniczeń edycji konsolowej. Do dzisiaj nie posiada ona bowiem wszystkich funkcji pierwowzoru z pecetów.

3 miliony kopii gry Minecraft sprzedanych na Xboksie 360 - ilustracja #2

Przy takich wynikach edycji konsolowej, która ewidentnie jest tylko pobocznym projektem dla studia Mojang, deweloper nie musi martwić się o przyszłość. Szwedzki producent będzie jednak musiał zmierzyć się ze swoją legendą i pokazać, że potrafi tworzyć inne dochodowe gry. Obecnie Mojang pracuje nad kilkoma projektami – sieciową karcianką Scrolls, kosmicznym symulatorem 0x10c i innymi nieujawnionymi produkcjami.

  1. Oficjalna strona gry Minecraft