Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2016, 10:30

Baker Team nowym DLC do Rambo: The Video Game

Studio Teyon Games i firma Reef Entertainment zapowiedziały DLC Baker Team do Rambo: The Video Game, czyli wydanej dwa lata temu strzelanki typu „celowniczek”. Dodatek dostępny będzie za darmo.

Rambo jest smutny, że deweloperzy jeszcze z nim nie skończyli. - Baker Team nowym DLC do  Rambo: The Video Game - wiadomość - 2016-04-19
Rambo jest smutny, że deweloperzy jeszcze z nim nie skończyli.

Wydana dwa lata temu gra Rambo: The Video Game, autorstwa polskiego studia Teyon Games, okazała się produkcją słabą. Nigdy nie ujawniono wyników sprzedaży, ale też raczej nie były one imponujące. Według serwisu Steamspy w usłudze Steam sprzedano około pięć tysięcy egzemplarzy i wątpimy, aby wersje na konsole poradziły sobie znacznie lepiej. Dlatego ze sporym zdziwieniem przywitaliśmy nowinę, że powstaje nowe DLC do tej produkcji. Dodatek otrzymał tytuł Baker Team i udostępniony zostanie za darmo. Co więcej, nie będziemy musieli na niego długo czekać, gdyż zadebiutuje on dzisiaj wieczorem. Rozszerzenie ukaże się wyłącznie na pecety i PlayStation 3. Jest to lekkim zaskoczeniem, gdyż podstawowa edycja gry trafiła także na Xboksa 360.

Zgodnie z tytułem, DLC będzie prequelem w stosunku do filmowego cyklu i ukaże przygody oddziału Baker podczas realizowania tajnych rozkazów w wietnamskich dżunglach. Poza Johnem Rambo w skład zespołu wejdzie również trzech towarzyszy broni imieniem Barry, Messner i Danforth. W sumie na przejście czekają trzy misje i wszystkie one będą przypominały te z podstawowej wersji gry. Ponownie otrzymamy więc strzelankę typu „celowniczek”, choć nie zabraknie także nowości. Wśród nich znajdziemy nowe typy uzbrojenia, takie jak CAR15, MP44, SPAS12, XM79 czy PPSH41. Pojawią się także dodatkowe perki oraz Osiągnięcia/Trofea.

Ponadto maksymalny poziom rozwoju bohatera podniesiony zostanie do dwudziestego piątego. Listę nowości zamknie wprowadzenie ekstremalnego poziomu trudności, który nazwany zostanie po prostu John Rambo. Sukcesy odnoszone w tym trybie nagradzane będą o 150% większą ilością punktów niż standardowo.

Baker Team nowym DLC do  Rambo: The Video Game - ilustracja #3

Rambo: The Video Game ukazało się w lutym 2014 roku, w wersjach na pecety i konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. Gra została zmiażdżona przez krytyków i średnia ocen wydania na PC wynosi według serwisu Metacritic jedynie 34%. Jeszcze bardziej surowy okazał się nasz redaktor, który w recenzji wystawił tej produkcji notę 3.0/10.

Pozostaje mieć nadzieję, że dodatek zaoferuje wyższą jakość niż wersja podstawowa.

  1. Recenzja gry Rambo - żenująca strzelanina w kosmicznej cenie
  2. Oficjalna strona gry