Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2014, 18:58

autor: Ender

Rambo: The Video Game – polska premiera gry 21 lutego

Rambo: The Video Game, gra oparta na przebojowej serii filmów akcji, trafi na półki sklepowe 21 lutego, bez żadnych opóźnień względem reszty Europy. Krajowym dystrybutorem tytułu, który ukaże się na PC, Xboksie 360 oraz PlayStation 3, jest firma Impakt.

Teyon Games ma doświadczenie w produkcji konsolowych rail shooterów dzięki serii Heavy Fire - Rambo: The Video Game – polska premiera gry 21 lutego - wiadomość - 2014-02-18
Teyon Games ma doświadczenie w produkcji konsolowych rail shooterów dzięki serii Heavy Fire

Poznańska firma Impakt, zajmująca się przede wszystkim dystrybucją akcesoriów gamingowych i elektroniki użytkowej, poinformowała właśnie o podpisaniu umowy z Reef Entertainment, producentem gry Rambo: The Video Game. Dzięki niej Impakt odpowiada za wydanie tytułu na rodzimym rynku. Gra zadebiutuje na polskich półkach sklepowych 21 lutego i dostępna będzie w sugerowanej cenie 119 zł (PC) oraz 169 zł (Xbox 360, PlayStation 3).

Przypomnijmy, że Rambo: The Video Game, będące dziełem polskich programistów ze studia Teyon Games, zostało oparte na licencji popularnej trylogii filmów akcji z Johnem Rambo i pozwoli nam prześledzić losy tego bohatera. W trakcie kampanii zwiedzimy miejsca znane świetnie ze srebrnego ekranu, spotkamy znajome twarze, a także usłyszymy dobrze znane kwestie dialogowe oraz charakterystyczne motywy muzyczne. Tytuł zapowiedziano po raz pierwszy jeszcze w 2011 roku, a jego premiera miała nastąpić pierwotnie w tamtym roku.

Rambo: The Video Game nie jest zwykłym FPS-em, jak mogłoby wynikać z opublikowanych dotychczas screenów czy trailerów. Teyon zdecydowało się na zastosowanie formuły rail shootera, z którego korzystało w swoich poprzednich grach z serii Heavy Fire. Produkcje tego typu do dzisiaj świetnie radzą sobie w salonach arcade czy na konsolach, ale rzadko trafiają na komputery PC. Gracze nie kontrolują w nich kamery czy ruchów bohatera, a decydują jedynie o kierunku w którym oddają kolejne strzały i ewentualnie rodzaju używanej broni. Rail Shootery są zazwyczaj dość krótkie, ale wiele rosnących poziomów trudności oraz możliwość porównywania wyników punktowych z innymi grającymi zachęca do ich wielokrotnego przechodzenia. Warto jeszcze dodać, że pewnym urozmaiceniem prostej rozgrywki wprowadzonym przez dewelopera w Rambo są quick time eventy, w których walczymy przy pomocy noża lub pięści, a perspektywa zmienia się na trzecioosobową.

  1. Oficjalna strona gry Rambo: The Video Game
  2. Oficjalna strona firmy Impakt