Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2014, 14:59

Rambo: The Video Game zadebiutuje 21 lutego

Poznaliśmy datę debiutu Rambo: The Video Game, tytułu wyprodukowanego przez krakowskie studio deweloperskie Teyon. Jak poinformował wydawca, firma Reef Entertainment, gra akcji odwołująca się do serii kultowych filmów z lat 80. będzie miała swoją premierę w Europie 21 lutego. Mieszkańcy USA poczekają trochę dłużej.

Reef Entertainment, brytyjski wydawca gier komputerowych, poinformował, że Rambo: The Video Game zadebiutuje w Europie 21 lutego. Polska produkcja stworzona przez krakowskie studio Teyon Games ukaże się na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3, a także na pecetach. Mieszkańcy Ameryki Północnej będą musieli na grę jeszcze poczekać, ale do premiery na tym ważnym rynku dojdzie najpóźniej w marcu (zapowiedziano bowiem, że będzie to pierwszy kwartał 2014 roku).

Rambo: The Video Game zadebiutuje 21 lutego - ilustracja #2

John Rambo to jeden z najpopularniejszych twardzieli kina akcji lat 80.

Tytuł Rambo: The Video Game zapowiedziano jeszcze w 2011 roku. Zlecenie na wykonanie gry akcji nawiązującej do kultowych filmów z Sylvestrem Stallonem w tytułowej roli, zlecono polskiemu studiu Teyon. Przypomnijmy, że wstępnie planowano premierę gry na zimę 2013 roku, ale – jak to często bywa – doszło do przesunięcia terminu. W Rambo: The Video Game przyjdzie graczom wcielić się w rolę Johna Rambo, fikcyjnego bohatera książek i filmów. W rail shooterze (zob. ramkę na dole), który zadebiutuje już za niecały miesiąc, odwiedzimy m.in. wietnamskie dżungle czy amerykańską prowincję, przy okazji mordując setki wrogów i dokonując ogromnych zniszczeń.

Do tego wszystkiego wykorzystamy znany z filmów łuk z wybuchowymi strzałami, popularnego „kałasza” czy lekki karabin maszynowy. W scenach, w których pojawiają się tzw. quick time events perspektywa zmieni się na trzecioosobwą, a walczyć będziemy nożem lub pięściami.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że od razu po premierze twórcy zabiorą się za pracę nad rozszerzeniem. Szczegółów na razie brak.

Rail shooter, zwany swojsko celowniczkiem, jest gatunkiem strzelanek, w którym najczęściej obserwujemy świat oczami bohatera. Specyfika polega na tym, że nie możemy decydować o tym, gdzie nasza postać się uda – jesteśmy prowadzeni jak po szynach (ang. rail), a naszym zadaniem jest szybkie eliminowanie pojawiających się przeciwników. Zazwyczaj gry tego typu nie należą do rozbudowanych czy trudnych.