Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2014, 11:09

autor: Góral

Rambo: The Video Game - polski rail shooter na nowym materiale wideo

Zbliżająca się wielki krokami polska gra Rambo: The Video Game od studia Teyon Games otrzymała kolejne nagranie, prezentujące rożne aspekty rozgrywki. Szczególną uwagę przykuwa pierwsze kilkadziesiąt sekund materiału, zawierające fragmenty gameplaya, podczas których John Rambo skrada się i po cichu eliminuje przeciwników. Tytuł ukaże się nakładem firmy Reef Entertainment w lutym na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputerach PC. Nie wiemy jednak czy gra będzie dystrybuowana w Polsce.

Do sieci trafił kolejny materiał wideo z Rambo: The Video Game – polskiej produkcji autorstwa studia Teyon Games. Na poniższym nagraniu możemy obejrzeć wszystkie modele rozgrywki jakie zaoferuje nam pełna wersja gry. Większość zaprezentowanych scen już widzieliśmy, ale pierwsze kilkadziesiąt sekund ukazuje bohatera skradającego się, po cichu eliminującego wrogów przy pomocy łuku i wykorzystującego czołg do przemieszczania się. Pozostałe fragmenty to strzelanie z karabinów, przy użyciu maszyn oraz scenki QTE. Jak więc widać rail shooter stara się nadrabiać swoje braki różnorodnością, a z jakim skutkiem mu się to udaje oceńcie sami. Premiera produkcji nastąpi 21 lutego na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 oraz komputerach PC. Niestety nie wiemy czy któryś z rodzimych dystrybutorów skusi się na sprzedaż tytułu w naszym kraju.

Rambo: The Video Game zostało zapowiedziane przez firmę Reef Entertainment w sierpniu 2011 roku, kiedy to poinformowano o nabyciu od StudioCanal prawa do stworzenia gier opartych na filmach z weteranem wojennym w roli głównej. Pierwszy zwiastun produkcji został opublikowany jednak dopiero w połowie 2013 roku. Tytuł budzi wśród fanów niemałe kontrowersje. Z jednej strony wypuszczane materiały sugerują nadejście zwykłego średniaka, a z drugiej, gier wykorzystujących postać Johna Rambo jest jak na lekarstwo, więc wielkiego wyboru i tak nie ma. Nie pozostaje nam nic innego jak spokojnie poczekać na premierę i sprawdzić projekt na własnej skórze.

Rambo: The Video Game - polski rail shooter na nowym materiale wideo - ilustracja #1Reef Entertainment to brytyjski wydawca założony w 2005 roku. Firma nie ma na swoim koncie wielkich hitów. W jej portfolio znajdują się tytuły pokroju Rogue Trooper: The Quartz Zone Massacre na konsolę Nintendo Wii czy też Utopia City na komputery PC. Wydaje się, że Rambo: The Video Game jest największą z dotychczasowych inwestycji tego wydawcy.