Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Utopia City (PC)

Utopia City PC

Utopia: City to dzieło rosyjskich developerów z firmy Parallax Art Studios, odpowiedzialnych m.in. za Liquidatora. Gra reprezentuje gatunek pierwszoosobowych shooterów z elementami RPG a jej fabuła przypomina nieco główny wątek Matrixa.

RPG | FPP | science fiction | FPS | RPG akcji

PC Windows
Okładka Utopia City (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2grudnia2005

30listopada2006

pudełko PL

Utopia City to dzieło rosyjskich developerów z firmy Parallax Art Studios, odpowiedzialnych m.in. za Liquidatora. Gra reprezentuje gatunek pierwszoosobowych shooterów z elementami RPG, a jej fabuła przypomina nieco główny wątek Matrixa.

Akcja przenosi nas do roku 2091, kiedy to po udanym eksperymencie na mieszkańcach miasteczka Postville, praktycznie cała ludzkość przeniosła się do wirtualnego świata Utopia, zarządzanego przez cybernetyczny umysł, Mastermind. W zamian za możliwość skanowania ludzkich emocji, odczuć i myśli, Mastermind pozwolił ludziom stworzyć swoje własne wyobrażenie raju. Niestety, ten wirtualny świat stał się tak popularny, iż większość populacji naszej planety przeniosła się na stałe do Utopii, skutkiem czego świat rzeczywisty zaczął ginąć.

Rząd zaniepokojony takim rozwojem sytuacji utworzył Sekcję Antyutopijną, której celem jest wyrwanie ludzi z Utopii i zniszczenia Masterminda. Niestety, agenci zwani Removerami, którzy zostali posłani na misje, nigdy z nich nie wrócili. Jedyna nadzieja na wyrwanie ludzkości z wirtualnej niewoli związana jest z ostatnim agentem, w którego postać wciela się gracz. Aby tego jednak dokonać, musimy przedrzeć się przez 20 ogromnych lokacji, w których należy wykonać postawione przed nami zadania.

Arsenał broni, który twórcy gry oddali do naszej dyspozycji, jest niezbyt imponujący. Zawiera on bowiem jedynie 5 rodzajów środków zagłady, które jednakowoż, potrafią poczynić spore spustoszenie w szeregach wroga. W przemierzaniu rozległych przestrzeni pomocą służy system teleportacji, a podczas eksploracji Utopii natykamy się na szereg postaci, mniej lub bardziej przyjaznych. Utopia City powstała przy wykorzystaniu technologii i narzędzi dostarczonych przez Tools Media Corporation, które posłużyły także do stworzenia wspomnianego już Liquidatora. Dzięki tym rozwiązaniom silnik graficzny oferuje szerokie spektrum efektów wizualnych, m.in. dynamiczne oświetlenie, bump mapping, czy pixel shadery. Zaletami gry są również łatwy w użyciu i dość elastyczny interfejs gracza oraz dobre efekty dźwiękowe i ścieżka muzyczna.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 219 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 9,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Utopia City

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.