Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka 7554: Glorious Memories Revived (PC)

7554: Glorious Memories Revived PC

Rozgrywająca się w czasie I Wojny Indochińskiej strzelania, autorstwa wietnamskiego studia Emobi Games. 7554 pozwala poznać realia tego nietypowego konfliktu z perspektywy oddziałów partyzantki Ho Chi Minha.

Akcji | Wietnam | FPS | strzelanki

PC Windows
Okładka 7554: Glorious Memories Revived (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16grudnia2011

7554 jest historyczną grą akcji, która opowiada o wydarzeniach z I Wojny Indochińskiej. Jej nazwa pochodzi od daty 7 maja 1954 roku, kiedy pod Dien Bien Phu armia francuska skapitulowała przed partyzantką wietnamską - Viet Minhem. To w konsekwencji doprowadziło do ewakuacji wojsk okupacyjnych z Półwyspu Indochińskiego i podzielenia kraju na Wietnam Północny i Południowy, po podpisaniu układu pokojowego w Genewie. Choć bitwy ukazane w grze odnoszą się do rzeczywistych wydarzeń, to nie są one dokładnym odtworzeniem historii. Twórcy chcieli bowiem stworzyć przede wszystkim grę szybką i przyjazną graczowi.

Jest to typowy przedstawiciel gatunku FPS nastawiony na szybką i nieskomplikowaną rozgrywkę. Akcja rozgrywa się w latach 1946 - 1954 w trakcie walki o niepodległość Wietnamu i niezależność od kolonialnej administracji francuskiej. Gracz wciela się w członka oddziałów partyzantki Ho Chi Minha i bierze udział w bitwach toczonych przeciwko lepiej wyposażonym i wyszkolonym żołnierzom przeciwnika. Kampania dla pojedynczego gracza zawiera 12 misji, które starczają łącznie na kilka godzin rozrywki.

7554 jest pierwszą grą wietnamskiej produkcji przeznaczoną na PC i wykorzystującą dobrodziejstwa współczesnej technologii. Grafika została oparta na silniku Vision 8, firmy Havok, który pozwala na realistyczne odwzorowanie światła i cieni, jednak szczegółowość wykonania tekstur czy animacji już w dniu premiery pozostawały daleko w tyle za innymi przedstawicielami gatunku FPS-ów. Świat gry został oparty o model fizyczny PhysX, co pozwala na realistyczne obliczanie kolizji (większość elementów można przesunąć), odwzorowanie zachowania ciał w trakcie eksplozji, a także symulowanie falujących powierzchni na mundurach żołnierzy lub powiewającej na wietrze flagi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 117 głosów czytelników.

Gry podobne do 7554: Glorious Memories Revived

Wymagania wiekowe 7554: Glorious Memories Revived

16+

Wymagania sprzętowe 7554: Glorious Memories Revived

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i5 2.7 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7