Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Vietcong 2 (PC)
OkładkaVietcong 2 (PC)

Vietcong 2 PC

Vietcong 2 to kontynuacja wydanej w 2003 roku pierwszoosobowej strzelaniny (FPS), autorstwa ekipy deweloperskiej studia Pterodon. Akcja gry osadzona została w 1968 roku.

Akcji | FPP | Wietnam | FPS | kooperacja | strzelanki | lata 60. i 70. XX wieku

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Vietcong 2 Premiera PC

25października2005

pudełko PL

30listopada2005

producent: Pterodon wydawca: Take 2 Interactive wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Vietcong 2 to kolejne wcielenie znakomicie przyjętych przez graczy tytułów z serii Vietcong. Formuła rozgrywki nie uległa zmianie, nadal mamy do czynienia z pierwszoosobowym shooterem. Tym razem jednak przenosimy się do roku 1968 i Ofensywy Tet, uważanej przez wielu historyków za punkt zwrotny w wojnie wietnamskiej. Fabuła gry bazuje na wydarzeniach historycznych, które miały miejsce w okolicach miasta Hue, będącego niegdyś siedzibą wietnamskich cesarzy. Została ona stworzona przy wykorzystaniu naocznych relacji oraz wspomnień żołnierzy Sił Specjalnych i piechoty, stacjonujących w Hue podczas ataku.

Gracz wciela się w postać kapitana wojsk USA, którego zadaniem jest eskortowanie reportera wojennego robiącego materiał o obchodach rozpoczęcia lunarnego Nowego Roku (Tet). Stajemy się świadkami niesławnej Ofensywy Tet, począwszy od hucznych uroczystości w obozie amerykańskim, poprzez krwawe starcia w 14 różnych lokacjach, aż po odbicie miasta i Pałacu Cesarskiego. Do dyspozycji dostajemy również kampanię wietnamską, w której wcielamy się w postać młodego poborowego armii Vietcongu, walczącego z siłami Wietnamu Południowego na polach ryżowych oraz w dżungli otaczającej miasto. Następnie awansujemy na sierżanta i bierzemy udział w powstaniu w Hue i szturmie na Pałac Cesarski.

Vietcong 2 oferuje wciągającą i klimatyczną rozgrywkę, krwawe, uliczne walki, ponad 50 rodzajów broni, m.in. M2 kaliber .50 czy RPG-7 oraz ciągłość misji. Oprócz kampanii dla jednego gracza, twórcy gry przygotowali również rozbudowane tryby wieloosobowe: do 64 graczy w realistycznych walkach grupowych lub do 8 graczy w trybie co-op. W trybach multiplayer pojawiają się także nowe oraz ulepszone w stosunku do poprzednich wersji, klasy postaci, a także pojazdy, z których korzystamy w razie potrzeby.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 64  

Nośnik: 1 DVD / 5 CD

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 344 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.1 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Vietcong 2 cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Vietcong 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Vietcong 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • 3.5 GB HDD
  • Windows 2000/XP