Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Vietcong 2 (PC)

Vietcong 2 PC

Vietcong 2 to kontynuacja wydanej w 2003 roku pierwszoosobowej strzelaniny (FPS), autorstwa ekipy deweloperskiej studia Pterodon. Akcja gry osadzona została w 1968 roku.

Akcji | FPP | Wietnam | FPS | kooperacja | strzelanki | lata 60. i 70. XX wieku

PC Windows
Okładka Vietcong 2 (PC)

producent: Pterodon

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25października2005

30listopada2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Vietcong 2 to kolejne wcielenie znakomicie przyjętych przez graczy tytułów z serii Vietcong. Formuła rozgrywki nie uległa zmianie, nadal mamy do czynienia z pierwszoosobowym shooterem. Tym razem jednak przenosimy się do roku 1968 i Ofensywy Tet, uważanej przez wielu historyków za punkt zwrotny w wojnie wietnamskiej. Fabuła gry bazuje na wydarzeniach historycznych, które miały miejsce w okolicach miasta Hue, będącego niegdyś siedzibą wietnamskich cesarzy. Została ona stworzona przy wykorzystaniu naocznych relacji oraz wspomnień żołnierzy Sił Specjalnych i piechoty, stacjonujących w Hue podczas ataku.

Gracz wciela się w postać kapitana wojsk USA, którego zadaniem jest eskortowanie reportera wojennego robiącego materiał o obchodach rozpoczęcia lunarnego Nowego Roku (Tet). Stajemy się świadkami niesławnej Ofensywy Tet, począwszy od hucznych uroczystości w obozie amerykańskim, poprzez krwawe starcia w 14 różnych lokacjach, aż po odbicie miasta i Pałacu Cesarskiego. Do dyspozycji dostajemy również kampanię wietnamską, w której wcielamy się w postać młodego poborowego armii Vietcongu, walczącego z siłami Wietnamu Południowego na polach ryżowych oraz w dżungli otaczającej miasto. Następnie awansujemy na sierżanta i bierzemy udział w powstaniu w Hue i szturmie na Pałac Cesarski.

Vietcong 2 oferuje wciągającą i klimatyczną rozgrywkę, krwawe, uliczne walki, ponad 50 rodzajów broni, m.in. M2 kaliber .50 czy RPG-7 oraz ciągłość misji. Oprócz kampanii dla jednego gracza, twórcy gry przygotowali również rozbudowane tryby wieloosobowe: do 64 graczy w realistycznych walkach grupowych lub do 8 graczy w trybie co-op. W trybach multiplayer pojawiają się także nowe oraz ulepszone w stosunku do poprzednich wersji, klasy postaci, a także pojazdy, z których korzystamy w razie potrzeby.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 64  

Nośnik: 1 DVD / 5 CD

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 344 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.1 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Vietcong 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Vietcong 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • 3.5 GB HDD
  • Windows 2000/XP
Vietcong 2 - recenzja gry
Vietcong 2 - recenzja gry

Recenzja 12 grudnia 2005, 10:40

Zastanawiam się, czy ekipa z Pterodon, kiedykolwiek robiła beta-testy, przed wydaniem gry. Wnioskując po ilości bugów i nieprzemyślanych elementów, z jaką zetknąłem się w Vietcongu 2, śmiem w to wątpić. Zapewne niektórzy już wiedzą, że jestem przewrażliwiony na punkcie znikających trupów. Po prostu kiedy kończę jakąś ciężką bitwę, to chciałbym zobaczyć jej skutek, a nie puste pole, na którym jak gdyby nigdy nic się nie działo. Kiedy z wolna zacząłem się już przyzwyczajać do tajemniczego wsiąkania wrogich ciał, zostałem poczęstowany ulatnianiem się... zniszczonych pojazdów! Tak, tak tutaj już nie tylko Wietnamczycy znikają, robią to również wraki rozwalonych aut. Rozumiem, że komuniści byli szybcy i przebiegli, ale żeby aż tak?