Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Vietnam: The Tet Offensive (PC)
OkładkaVietnam: The Tet Offensive (PC)

Vietnam: The Tet Offensive PC

Vietnam: The Tet Offensive jest rozbudowaną strzelanką pierwszoosobową (grą akcji/FPS), która przenosi graczy w realia jednego z najbardziej kontrowersyjnych konfliktów XX wieku - wojny w Wietnamie.

Akcji | FPP | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Vietnam: The Tet Offensive Premiera PC

25marca2005

producent: Atomic Planet Entertainment wydawca: Oxygen Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Vietnam: The Tet Offensive

Return to Castle Wolfenstein

Battlefield Vietnam

Vietcong

Vietnam: The Tet Offensive jest rozbudowaną strzelanką pierwszoosobową (grą akcji/FPS), która przenosi graczy w realia jednego z najbardziej kontrowersyjnych konfliktów XX wieku - wojny w Wietnamie. Fabuła programu skupia się na roku 1968, kiedy to miała miejsce trzynastodniowa, największa ofensywa armii Północnego Wietnamu, uznawana przez wielu historyków za przełomowy okres rzeczonego konfliktu zbrojnego (około 70,000 żołnierzy zaatakowało obszary kontrolowane przez siły Stanów Zjednoczonych i Południowego Wietnamu).

W grze wcielamy się w postać młodego członka amerykańskich oddziałów specjalnych, którego zadaniem jest uratowanie oficera Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA). Ten ostatni dostał się do niewoli podczas wykonywania tajnej misji, zaś przechwycenie z rąk wroga musi nastąpić zanim komuniści przewiozą go w głąb terytorium Północnego Wietnamu. Teoretycznie standardową misję ratunkową utrudnia rozpoczęcie wspomnianej ofensywy...

Do pokonania dostaliśmy 6 scenariuszy, każdy z szeregiem zadań pobocznych (prócz trybu story, gra posiada również tryb free fighting, w którym nie wymagane jest przechodzenie misji zgodnie z wątkiem fabularnym). Podczas rozgrywki mamy dostęp do autentycznie odwzorowanego uzbrojenia (karabiny, wyrzutnie rakiet, etc.), pojazdów (np. jeepy), możemy także wezwać wsparcie lotnicze (śmigłowce bojowe i/lub samoloty zrzucające napalm na wskazane cele). Na uwagę zasługuje innowacyjny system zdrowia prowadzonego żołnierza (każda akcja powoduje zmęczenie, przez co pojawia się konieczność odpoczynku przed jakimkolwiek atakiem). Otrzymane obrażenia powodują dodatkowo utrudnienia w poruszaniu się czy celnym oddaniu strzału, aczkolwiek mogą zostać wyleczone podczas dłuższego postoju. Obrazu całości dopełniają dopracowane, choć nie rzucające na kolana, efekty audio-wizualne.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Oczekiwania czytelników: 7.4 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Vietnam: The Tet Offensive: 12+