Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2005, 08:38

Vietcong 2 - demo multiplayer przed premierą gry

Już niedługo, bo 7 października bieżącego roku, na rynek trafi sequel gry Vietcong, pierwszoosobowej strzelaniny, która nawiązuje do amerykańskiej inwazji w Wietnamie. To jednak nie koniec dobrych wieści. Tuż przed premierą gry, czyli najprawdopodobniej we wrześniu, studio Pterodon opublikuje oficjalne demo.

Już niedługo, bo 7 października bieżącego roku, na rynek trafi sequel gry Vietcong, pierwszoosobowej strzelaniny, która nawiązuje do amerykańskiej inwazji w Wietnamie. To jednak nie koniec dobrych wieści. Tuż przed premierą gry, czyli najprawdopodobniej we wrześniu, studio Pterodon opublikuje oficjalne demo, pozwalające postrzelać do siebie w trybie multiplayer – o czym można przeczytać na oficjalnej stronie firmy.

Vietcong 2 - demo multiplayer przed premierą gry - ilustracja #1

Vietcong 2 to kolejne wcielenie znakomicie przyjętych przez graczy tytułów z serii Vietcong. Formuła rozgrywki nie uległa zmianie, nadal mamy do czynienia z pierwszoosobowym shooterem. Tym razem jednak przenosimy się do roku 1968 i Ofensywy Tet, uważanej przez wielu historyków za punkt zwrotny w wojnie wietnamskiej. Fabuła gry bazuje na wydarzeniach historycznych, które miały miejsce w okolicach miasta Hue, będącego niegdyś siedzibą wietnamskich cesarzy. Została ona stworzona przy wykorzystaniu naocznych relacji oraz wspomnień żołnierzy Sił Specjalnych i piechoty, stacjonujących w Hue podczas ataku.

Vietcong 2 - demo multiplayer przed premierą gry - ilustracja #2

Gracz wciela się w postać kapitana wojsk USA, którego zadaniem jest eskortowanie reportera wojennego robiącego materiał o obchodach rozpoczęcia lunarnego Nowego Roku (Tet). Stajemy się świadkami niesławnej Ofensywy Tet, począwszy od hucznych uroczystości w obozie amerykańskim, poprzez krwawe starcia w 14 różnych lokacjach, aż po odbicie miasta i Pałacu Cesarskiego. Do dyspozycji dostajemy również kampanię wietnamską, w której wcielamy się w postać młodego poborowego armii Vietcongu, walczącego z siłami Wietnamu Południowego na polach ryżowych oraz w dżungli otaczającej miasto. Następnie awansujemy na sierżanta i bierzemy udział w powstaniu w Hue i szturmie na Pałac Cesarski.

Więcej informacji na temat Vietcong 2 znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier.