Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2005, 08:41

autor: Krooliq

UFO: Aftershock również na Xbox’a?

Najnowsza odsłona popularnej serii UFO, zatytułowana Aftershock, najprawdopodobniej pojawi się również w wersji na konsolę Microsoftu – Xbox.

Najnowsza odsłona popularnej serii UFO, zatytułowana Aftershock, najprawdopodobniej pojawi się również w wersji na konsolę Microsoftu – Xbox. I chociaż nie było jeszcze w tej sprawie żadnego oficjalnego oświadczenia, to wypuszczona przez koncern Ascaron, czyli brytyjskiego wydawcę gry, okładka pudełka wyraźnie wskazuje na to, że omawiany tytuł trafi w ręce konsolowych graczy.

UFO: Aftershock również na Xbox’a? - ilustracja #1

 

Przypomnijmy, że UFO: Aftershock to gra strategiczna, której akcja rozpoczyna się w roku 2054, w pół wieku po katastrofie, która uczyniła powierzchnię Ziemi nie nadającą się do mieszkania dla ludzi. Niedobitki rodzaju ludzkiego emigrowały na powierzchnię unoszącej się wyspy, Laputy, lecz i tam dosięgło je przeznaczenie w postaci rewolty przeciw nadmiernie skorumpowanej władzy. Konflikt zakończył się unicestwieniem wyspy i ludzie zostali zmuszeni łaskawym okiem spojrzeć na spustoszoną powierzchnię Niebieskiej Planety, obecnie znajdującej się w rękach obcych. Zadaniem gracza jest więc odbicie swej dziedziny z rąk kosmicznych najeźdźców – sektor po sektorze, państwo po państwie.

Wszystkich zainteresowanych omawianą produkcją po więcej informacji odsyłamy do naszej Encyklopedii Gier.