Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Elite Warriors: Vietnam (PC)

Elite Warriors: Vietnam PC

Taktyczna gra akcji rozgrywjąca w czasie konfliktu wietnamskiego. Gracz staje się komandosem z oddziału specjalnego Studies and Observations Group (SOG), jaki wykonywał w ówczesnych czasach najtrudniejsze misje na tyłach wroga.

Akcji | FPP | TPP | Wietnam | taktyczne

PC Windows
Okładka Elite Warriors: Vietnam (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25marca2005

1listopada2005

pudełko PL

Elite Warriors: Vietnam to taktyczna gra akcji rozgrywjąca w czasie konfliktu wietnamskiego. Gracz staje się komandosem z oddziału specjalnego Studies and Observations Group (SOG), jaki wykonywał w ówczesnych czasach najtrudniejsze misje na tyłach wroga. Ratowanie zestrzelonych i uwięzionych w dżungli pilotów, zasadzki na konwoje przeciwnika, odbijanie pojmanych więźniów czy odkrywanie zamaskowanych obozów - to był chleb powszedni dla walczących wtedy żołnierzy. Nie inaczej jest w omawianym tytule.

W trybie Kampanii grającym przypada rola szefa oddziału SOG. Kolejne misje (w sumie 8 scenariuszy) są ściśle ze sobą powiązane. Przed każdym zadaniem z zespołu 30 wytrenowanych komandosów (każdy o innych cechach, umiejętnościach, sposobie postępowania, etc.), formułujemy drużynę czteroosobową. Następnie poszczególnym wojakom przydzielamy ekwipunek (ponad 30 realistycznie odwzorowanych broni czy przedmiotów), wybieramy miejsce zrzutu i przystępujemy do akcji. Przeprawa przez teren wroga oznacza ciągłe ukrywanie się przed patrolami oraz przygotowywanie pułapek, gdyż ze względu na przewagę liczebną przeciwnika, otwarta walka z góry skazana jest na porażkę. Rywale odznaczają się sporą inteligencją. Atakują przeważnie w grupach, potrafią się wycofać i przegrupować, dobrze ukrywać, a także ustawiać w newralgicznych punktach mapy snajperów. Po pomyślnie ukończonym scenariuszu, przyznawana jest ocena za jego wykonanie oraz medale za specjalne zasługi dla najlepszych walczących. Dobry rezultat pozwala podnieść statystyki wirtualnych żołnierzy, a także dokupić nowy sprzęt do dostępnego wyposażenia.

Rozgrywkę można obserwować z dwóch widoków: TPP (zza pleców prowadzonej postaci) i FPP („z oczu” głównego bohatera). Wszystkie modele (postacie, otoczenie, itp.) zostały wykonane w pełnym trójwymiarze, zaś za generowanie efektów graficznych odpowiada najnowszy silnik nFusion. Na ścieżkę dźwiękową składają się zarówno dynamiczne, jak i dramatyczne utwory (przejścia w zależności od sytuacji panującej na monitorze komputera). Obrazu całości dopełnia tryb multiplayer, umożliwiający zmagania w trzech opcjach: Deathmatch, Team Deathmatch oraz Cooperative.

Przy produkcji Elite Warriors: Vietnam pomagał major John L. Plaster - jeden z członków prawdziwego oddziału SOG i autor bestsellerowych książek, związanych z Wietnamem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 194 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 9,99 PLN

Wymagania wiekowe Elite Warriors: Vietnam

12+

Wymagania sprzętowe Elite Warriors: Vietnam

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 866 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32MB
Elitarni wojownicy z Wietnamu ozłoceni
Elitarni wojownicy z Wietnamu ozłoceni

wiadomość15 marca 2005

Prace nad militarnym shooterem w realiach wojny wietnamskiej pt. „Elite Warriors: Vietnam” zostały oficjalnie zakończone, a gra trafi do sklepów (na razie jedynie w Ameryce) już 25 marca, w cenie $29.99 (90 PLN).