Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2010, 12:40

autor: Remigiusz "Rock Alone" Maciaszek

Nowe Guitar Hero, Spider-Man, X-Men, Transformers i inne - plan Activision na rok 2011

Na przyszły rok Activision ma dla nas kilka interesujących pozycji, oprócz wspomnianej już dzisiaj kontynuacji Call of Duty, możemy się również spodziewać kolejnych części gier DJ i Guitar Hero, Spider-Man, X-Men, a także Transformers. Ta ostatnia pozycja będzie wspierać kolejną część filmu Michaela Baya, która nie bez powodu traktowana jest jako potencjalny hit.

Na przyszły rok Activision ma dla nas kilka interesujących pozycji, oprócz wspomnianej już dzisiaj kontynuacji Call of Duty, możemy się również spodziewać kolejnych części gier DJ i Guitar Hero, Spider-Man, X-Men, a także Transformers. Ta ostatnia pozycja będzie wspierać najnowszy film Michaela Baya, który nie bez powodu traktowana jest jako potencjalny hit.

Mamy zatem prawdziwy wysyp informacji na temat planów Activision. Wszystko jest oczywiście następstwem konferencji prasowej, która nie tylko podsumowała niezwykle udany raport finansowy, ale stała się również pretekstem do prezentacji kolejnych produkcji, a tych jak widać szykuje się naprawdę dużo.

Nowe Guitar Hero, Spider-Man, X-Men, Transformers i inne - plan Activision na rok 2011 - ilustracja #1

Na pierwszym miejscu warto zwrócić uwagę na muzyczną serię Hero, która sprzedaje się kiepsko, ale cieszy w miarę dobrymi ocenami recenzentów. Activision nie zraża się zatem słabszymi wynikami finansowymi i zamierza kontynuować prace nad kolejnymi częściami cyklu.

Na temat przyszłorocznych Spider-Man, X-Men i Transformers nie sposób jeszcze zbyt wiele powiedzieć. Pozostaje mieć jednak nadzieję, że powoli kończy się niechlubny okres wydawania kiepskich gier stanowiących adaptacje filmowych hitów. Ostatnie produkcje z tych serii czyli Spider-Man: Shattered Dimensions, X-Men Origins: Wolverine czy Transformers: Wojna o Cybertron zostały przyjęte dosyć dobrze i dają nadzieję na poprawę jakości całego gatunku.

Na koniec pozostaje jeszcze informacja o zupełnie nowej grze, przeznaczonej dla najmłodszych odbiorców. Projekt Activision, którego tytułu jeszcze nie mieliśmy okazji poznać, zakłada wykorzystanie innowacyjnej technologii, pytanie jednak czy będzie to innowacja dla Activision, czy dla samego rynku. Jest to bowiem pierwsza duża produkcja tego wydawcy skierowana do dzieci, a więc deklaracje przedstawicieli firmy można rozumieć dwojako. Więcej informacji na ten temat usłyszmy jednak dopiero po świętach.