Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2010, 12:40

autor: Sarge

Zapowiedziano kolejnego darmowego Battlefielda

Zgodnie z zapowiedziami sprzed dwóch dni, dzisiaj firma Electronic Arts ujawniła nową grę ze znanej serii Battlefield. Tak jak początkowo przypuszczano, jest to kolejny pomysł koncernu na darmową produkcję, która ma na siebie zarabiać poprzez mikrotransakcje.

Zgodnie z zapowiedziami sprzed dwóch dni, dzisiaj firma Electronic Arts ujawniła nową grę ze znanej serii Battlefield. Tak jak początkowo przypuszczano, jest to kolejny pomysł koncernu na darmową produkcję, która ma na siebie zarabiać poprzez mikrotransakcje.

Battlefield Play4Free, bo tak będzie się nazywać ta odsłona, stanowić ma swego rodzaju połączenie elementów znanych z Battlefielda 2 oraz Battlefield: Bad Company 2. Z tej pierwszej czerpać będzie najbardziej popularne mapy, a z drugiej zobaczymy znajome klasy postaci i bronie. Rozgrywka ma wyglądać tak, jak przyzwyczaiła nas do tego seria, oczekujcie zatem otwartych aren, rozgrywki z wykorzystaniem pojazdów i zabawy przeznaczonej dla nawet 32 graczy jednocześnie.

Zapowiedziano kolejnego darmowego Battlefielda - ilustracja #1

Ostatnim wydaniem cyklu nastawionym na darmowe granie był wydany w 2009 roku Battlefield Heroes. Tytuł ten odniósł spory sukces, gromadząc ponad 6 milionów zarejestrowanych użytkowników na całym świecie, ale najnowsza odsłona będzie się trochę różnić od swojego prekursora. Przede wszystkim bardziej ma przypominać te realistyczne wydania Battlefielda, zapomnieć możemy zatem o komiksowej stylistyce i zręcznościowej rozgrywce, a akcja będzie przedstawiona z perspektywy pierwszej osoby.

Wielu użytkowników Battlefield Heroes domagało się tego typu produkcji, jest to więc bardzo obiecująca odpowiedź twórców na prośby fanów. Otwarto już oficjalną stronę internetową Battlefield Play4Free, gdzie rozpoczęły się zapisy na zamknięte beta testy gry. Dostęp do nich otrzymają tylko nieliczni, a start przewidziano na końcówkę listopada.

Przy okazji udostępniono także pierwszy zwiastun przedstawiający rozgrywkę w tym tytule. Na własne oczy można zobaczyć, że twórcy postawili na sprawdzoną, realistyczną stylistykę i podejście do rozgrywki. Premiera pełnej wersji została przewidziana na wiosnę 2011 roku, wtedy wszyscy będą mogli zupełnie za darmo sprawdzić, czy ekipie z DICE udało się dostarczyć dopracowany produkt. Obok możecie oglądać pierwsze screeny z Battlefield Play4Free.

Zapowiedziano kolejnego darmowego Battlefielda - ilustracja #2
Zapowiedziano kolejnego darmowego Battlefielda - ilustracja #3
Zapowiedziano kolejnego darmowego Battlefielda - ilustracja #4