Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2010, 11:20

autor: Jakub "Taven" Wencel

Nowe informacje o Battlefield 3, Battlefield 1943 na PC i kolejnej odsłonie serii

Seria Battlefield może mieć więcej niż jedną odsłonę w przygotowaniu – wygląda na to, że oprócz zbliżającego się powoli Battlefield 3 dostaniemy całkowicie nowy tytuł z niezwykle popularnej serii wojennych strzelanin. Tak wynika z informacji, które pojawiły się w serwisie społecznościowym Twitter.

Seria Battlefield może mieć więcej niż jedną odsłonę w przygotowaniu – wygląda na to, że oprócz zbliżającego się powoli Battlefield 3 dostaniemy całkowicie nowy tytuł z niezwykle popularnej serii wojennych strzelanin. Tak wynika z informacji, które pojawiły się w serwisie społecznościowym Twitter.

Źródłem tych spekulacji jest Ben Cousins, główny manager podlegającego Electronic Arts studia Easy. Mający swoją siedzibę w Szwecji deweloper odpowiedzialny jest za darmowe, przeznaczone do rozgrywki sieciowej tytuły – ekipa ma w swoim dorobku między innymi Battlefield Heroes. Cousins pochwalił się w serwisie Twitter, że wylatuje do Londynu na specjalny pokaz prasowy, podczas którego ogłoszona zostanie nowa produkcja pod szyldem cyklu Battlefield. Ze względu na klauzulę poufności pierwsze informacje pojawią się w mediach zajmujących się grami wideo dopiero w piątek.

Nowe informacje o Battlefield 3, Battlefield 1943 na PC i kolejnej odsłonie serii  - ilustracja #1

 

Cousins od razu zasypany został gradem pytań i zapewnił, że chodzi z całą pewnością o zupełnie nowy tytuł – nie będzie to więc prezentacja Battlefield 3, ani zapowiedź pecetowej wersji wydanego wcześniej na konsole Battlefield 1943. Pewnych podpowiedzi można szukać spoglądając na dorobek studia Easy – czyżby miało chodzić o nowy, darmowy i bardziej casualowy tytuł? Dodatkowej wiarygodności tym spekulacjom dodaje fakt, że niewiele ponad miesiąc temu DICE zarejestrowało kilka domen, których nazwy (BattlefieldPlay4free.com, Bfplay4free.com, BattlefieldAssault.com) mogą zdradzać nie tylko profil nowej produkcji, ale także i jej nazwę. Nie wolno zapomnieć też o dzisiejszym ogłoszeniu przez Electronic Arts rozpoczęcia pięcioletniej współpracy z serwisem Facebook. Coraz więcej popularnych gier ma tam swoje „odpowiedniki” i przeglądarkowy Battlefield, obecny w tamtejszym zestawie aplikacji, na pewno cieszyłby się ogromną popularnością.

Tymczasem, jak zapewnia przedstawiciel Electronic Arts Patrick Soderlund w jednym z najnowszych wywiadów, pecetowa wersja Battlefield 1943 wciąż jest w przygotowaniu i „wkrótce” mamy poznać więcej informacji na ten temat. Gra pojawiła się pierwotnie na Xboksa 360 i PlayStation 3 w 2009 roku wyłącznie w dystrybucji cyfrowej.

Nowe informacje o Battlefield 3, Battlefield 1943 na PC i kolejnej odsłonie serii  - ilustracja #2

 

Soderlund twierdzi również, że i na Battlefield 3 nie będziemy musieli czekać tak długo, jak nam się wydaje i zobaczymy ją w akcji w „nie tak dalekiej przyszłości ”. „Z grą dzieje się dobrze ” – odpowiedział zapytany z kolei o postęp prac nad produkcją. – „Jestem bardzo zadowolony z tego, co mamy i jestem niezwykle podekscytowany perspektywą pokazania tego światu, ponieważ mamy coś, co będzie naprawdę super.

Póki co fani serii muszą zadowolić się perspektywą uczestniczenia w zbliżających się testach beta gry (o ile oczywiście zakupili kopię specjalnej edycji Medal of Honor, co jest warunkiem otrzymania zaproszenia) które mają mieć miejsce na Xboksie 360, PlayStation 3 i PC w następnym roku.