Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2010, 14:15

autor: Olek

Wieści ze świata (Twin Blades, Super Meat Boy, Halo Wars, Xbox 360) 23/11/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o piątych urodzinach konsoli Xbox 360, przenosinach oficjalnego forum graczy Halo Wars, filmowych planach Microsoftu i premierze pierwszego dodatku DLC do gry Super Meat Boy. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o piątych urodzinach konsoli Xbox 360, przenosinach oficjalnego forum graczy Halo Wars, filmowych planach Microsoftu i premierze pierwszego dodatku DLC do gry Super Meat Boy. Zapraszamy do lektury.

Twin Blades

Znana użytkownikom telefonów iPhone oraz konsoli Xbox 360 siostra Angelika wraz ze swoją śmiercionośną kosą oraz hordami zombie zawita także na platformy sprzętowe produkowane przez firmę Sony. Konwersji gry Twin Blades na PlayStation 3 oraz PlayStation Portable podjęło się indyjskie studio Press Start. Tytuł ukaże się w ramach serii Minis, a jego wydawcą będzie firma Sanuk Games. Twórcy gry obiecują, że nie zabraknie humoru, dynamicznej akcji i oprawy wizualnej w utrzymanej w klimacie filmu anime.

Super Meat Boy

Jedna z najlepszych gier tegorocznej edycji The Independent Games Festival doczekała się premierowego rozszerzenia typu DLC. The Sewers of Dross jest pierwszym z wielu dodatkowych, 20-poziomowych rozdziałów, jakie Team Meat szykuje na przyszły rok. Rozszerzenie do Super Meat Boy udostępnione zostało za darmo w usłudze Xbox Live Arcade. Gracze muszą jednak wcześniej odblokować „teh internets”, czyli zebrać 20 bandaży w grze.

Wieści ze świata (Twin Blades, Super Meat Boy, Halo Wars, Xbox 360) 23/11/10 - ilustracja #1

Halo Wars

Użytkownicy oficjalnego forum poświęconego grze Halo Wars poinformowani zostali, że 15 grudnia Microsoft zamierza przenieść dyskusje na temat dzieła ekipy studia deweloperskiego Ensemble na wspólną dla całej serii stronę Halo Waypoint. Niestety, oznacza to także, że gracze stracą możliwość śledzenia swoich statystyk. W zamian otrzymają jednak kolejną aktualizację do gry, która usunąć ma problemy z trybem Theater oraz zrywaniem połączeń w rozgrywkach sieciowych.

PSP Phone

Nie milkną plotki o tym, że koncern Sony pracuje nad telefonem przeznaczonym dla graczy. W wywiadzie udzielonym dziennikowi The Wall Street Journal kierujący firmą Sony Ericsson Bert Nordberg przyznał, że choć producent nigdy wcześniej nie wypuścił takiego urządzenia, to „przyszłość może rysować się w jaśniejszych barwach”. Ujawnił również, że japoński gigant szykuje dużą niespodziankę na kongres Mobile Word, który odbędzie się w lutym w Barcelonie.

Urodziny Xboksa 360

Konsola Xbox 360 skończyła pięć lat. W tym czasie urządzenie produkowane przez koncern Microsoft znalazło ponad 44,6 mln nabywców na całym świecie. Warto przypomnieć, że w momencie debiutu na sklepowych półkach konsola wyposażona była w twardy dysk o pojemności zaledwie 20GB. Wraz z premierą urządzenia na rynku amerykańskim ukazało się 18 gier, wśród których były m.in. Call of Duty 2 i Condemned: Criminal Origins.

Film Halo

Microsoft nie daje za wygraną i wciąż próbuje negocjować z wytwórniami filmowymi w sprawie ekranizacji serii Halo. Zdaniem Franka O'Connora, byłego członka Bungie Software, jedynym problemem pozostaje kwestia praw licencyjnych, których gigant z Redmond nie ma zamiaru się pozbywać. Koncern Microsoft jest jednak zdeterminowany i niewykluczone, że ostatecznie sam sfinansuje produkcję. - Chcemy by matki graczy zobaczyły film, ponieważ pokochają bohaterów – podkreśla O'Connor cytowany przez serwis New York Videogame Critics Circle.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Operation Flashpoint: Red River

Need For Speed: Hot Pursuit

Swords & Soldiers

Splatterhouse

Raving Rabbids: Travel in Time

Mindjack

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Operation Flashpoint: Red River

TERA: The Exiled Realm of Arborea

EVE Online - Incursion

Mindjack

Homefront

gry