Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Age of Conquest III (PC)

Age of Conquest III PC

Strategia turowa oparta na planszowej grze Risk. Naszym celem jest poprowadzenie jednego ze stu imperiów do dominacji nad światem.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka Age of Conquest III (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17listopada2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Age of Conquest III to czerpiąca pełnymi garściami z planszowego systemu Risk turowa gra strategiczna, w której nadrzędnym celem jest poprowadzenie jednego ze stu imperiów ku zwycięstwu nad przeciwnikami i dominacji nad światem.

Gracze mogą wybierać spośród różnorodnych scenariuszy umiejscowionych od czasów starożytnych poprzez teraźniejszość aż po bliżej nieokreśloną przyszłość, w której można dowodzić narodem zombie. Równie duży wybór pozostawiono w kwestii tego gdzie będzie się rozgrywać dana kampania. I tak mamy zarówno dokładnie odwzorowane mapy wszystkich kontynentów, jak i plansze przygotowane przez fanów w dołączonym do gry edytorze.

Zadaniem graczy jest przede wszystkim dokładne planowanie swoich poczynań. Typowa tura w Age of Conquest III rozpoczyna się od przeglądu zdarzeń, które mają mieć miejsce, a kończy na wydaniu rozkazów obowiązujących w następnej kolejce. Gracze zmuszeni są do dbania o rozwój swojego kraju począwszy od kontrolowania finansów i planowania rozbudowy gospodarczej, a skończywszy na rekrutacji sił zbrojnych i zarządzaniu nimi. Podczas każdej tury oprócz siłowego zajmowania terenu i budowania nowych fortyfikacji, mamy do wyboru również działania dyplomatyczne mające na celu wzmocnienie naszej pozycji w regionie i na świecie.

Oprawa audiowizualna gry nie wykorzystuje najnowszych technologii, jednak spełnia powierzone jej zadanie. Czytelny interfejs i prosta dwuwymiarowa grafika nie odciągają uwagi grających od wydarzeń rozgrywających się na polach bitewnych, natomiast muzyka dopasowana zarówno do czasów jak i obszarów naszych poczynań pozwala bez trudu wczuć się w rolę dowódcy.

Poza rozgrywką w tybie jednoosobowym, tytuł powala także na potyczki wieloosobowe, w których udział brać może nawet do 100 osób.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 100  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 71 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Age of Conquest III

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Age of Conquest III

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 100 MB HDD
  • Windows XP