Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2018, 10:51

autor: aadamus

The Walking Dead: Final Season tylko w Epic Games Store

Ekspansja Epic Games Store zatacza coraz szersze kręgi. Do gier, które platforma będzie oferować na wyłączność, dołączyło właśnie The Walking Dead: The Final Season, będące spuścizną po upadłym w tym roku Telltale Games.

Epic Games Store poszerza swoje wpływy na rynku platform cyfrowej dystrybucji. Jak pisaliśmy na początku grudnia, część gier znalazło się na niej okresowo na wyłączność. Do szeregu produkcji, których nie uświadczymy poza platformą wydawców Fortnite, dołączyło właśnie The Walking Dead: The Final Season.

The Walking Dead: The Final Season przebyło długą drogę. W trakcie produkcji kolejnych epizodów finalnego sezonu przygód Clementine w świecie dotkniętym epidemią zombie Telltale Games – studio odpowiedzialne za grę, ogłosiło upadłość. Jak pisaliśmy wówczas, zwolniono większość pracowników, a „przy życiu” ostał się jedynie niewielki zespół, który miał zająć się zobowiązaniami firmy. Zaliczało się do nich dokończenie przygód Clementine. Szybko jednak okazało się, że jest to niemożliwe do zrealizowania i projekt został porzucony. Sytuacja w Telltale Games doprowadziła również do tego, że część jej produkcji, w tym seria The Walking Dead, zniknęło z platformy Steam.

Pomimo wielu przeszkód Clementine doczeka się zakończenia swojej historii. - The Walking Dead: Final Season tylko w Epic Games Store - wiadomość - 2018-12-21
Pomimo wielu przeszkód Clementine doczeka się zakończenia swojej historii.

Mimo przeciwności The Walking Dead: The Final Season zostanie dokończone przez Skybound Games. Studio to niedawno nawiązało współpracę z Epic Games. Zaowocowało to tym, że ostatni rozdział historii Clementine dostępny będzie wyłącznie na platformie wydawcy. Premiera odbędzie się 15 stycznia. Na razie nie wiadomo, ile będzie kosztować produkcja.

W związku z zaistniałą sytuacją nie można już nabyć produkcji na platformie GOG, a na Steamie dostępne jest jedynie bezpłatne demo. Martwić nie muszą się osoby, które zakupiły The Walking Dead: The Final Season wcześniej. Wszystkie odcinki zostaną im udostępnione na tej platformie cyfrowej dystrybucji, gdzie dokonały zakupu. Możliwość nabycia całkowicie nowej kopii będzie jednak wymagać posiadania konta w Epic Games Store.

Przy okazji Skybound Games, za pośrednictwem Melissy Hutchison – aktorki dubbingującej Clementine, odpowiedziało na szereg pytań związanych z serią The Walking Dead. Do najważniejszych informacji w nim zawartych zalicza się fakt, że Skybound Games nie pracuje nad żadną inną produkcją studia Telltale Games, a gry z serii ponownie pojawią się na pierwotnych platformach. Oznacza to, że prawdopodobnie nie dane będzie nam będzie zagrać w kolejny sezon The Wolf Among Us czy komputerową adaptację Stranger Things.

Ostatnia aktualizacja: 2018-12-21

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Walking Dead: The Final Season

The Walking Dead: The Final Season