Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2018, 09:31

autor: Adrian Werner

The Walking Dead The Final Season ukończy firma Skybound

The Walking Dead: The Final Season zostanie dokończone. Brakujące dwa odcinki opracuje firma Skybound, założona przez ojca marki Żywe trupy - Roberta Kirkmana. W projekt zaangażowani będą byli pracownicy studia Telltale Games.

Twórca Żywych trupów uratował The Walking Dead: The Final Season. - The Walking Dead The Final Season ukończy firma Skybound - wiadomość - 2018-10-07
Twórca Żywych trupów uratował The Walking Dead: The Final Season.

Jednym z najważniejszych wydarzeń września w branży gier stało się bankructwo studia Telltale Games. Na bruk wyrzucono większość pracowników, zostawiając jedynie małą, 25-osobową ekipę, a i ją kilka dni temu dotknęły kolejne zwolnienia. Implozja firmy oznaczała zatrzymanie prac nad prawie wszystkimi projektami. Najgorzej sytuacja miała się z The Walking Dead: The Final Season, w przypadku którego wydano już dwa z zaplanowanych czterech odcinków. Okazuje się, że projekt zostanie jednak dokończony.

Podczas trwającego obecnie konwentu New York Comic Con ogłoszono, że dwa brakujące odcinki The Walking Dead: The Final Season zostaną ukończone przez firmę Skybound Games. Co więcej, w produkcji wezmą udział byli pracownicy Telltale Games, co pokrywa się z zeszłotygodniowymi doniesieniami. Na razie nie podano planowanej daty premiery.

Grę uratował ojciec marki Żywe trupy, czyli komiksowy scenarzysta Robert Kirkman, który jest założycielem firmy Skybound Entertainment. W kwietniu tego roku utworzono oddział Skybound Games, koncentrujący się wyłącznie na grach.

Przypomnijmy, że pierwszy odcinek The Walking Dead: The Final Season ukazał się w sierpniu tego roku na PC, Xboksie One i PlayStation 4. Po bankructwie studia zdążono jeszcze wydać drugi epizod, ale chwilę potem grę usunięto z dystrybucji na wszystkich platformach.

Warto dodać, że według niedawnych doniesień epizod trzeci jest już prawie gotowy. Ponadto przed zwolnieniami zdążono wykonać dużą część prac nad ostatnim, czwartym odcinkiem. W takiej sytuacji zupełnie nowy zespół miałby problemy z dokończeniem cudzego projektu, więc zatrudnienie byłych pracowników Telltale Games wydaje się dobrym posunięciem.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Czemu twórcy The Walking Dead przegrali? Gorzki upadek Telltale Games
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Walking Dead: The Final Season

The Walking Dead: The Final Season