Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2018, 09:31

The Walking Dead The Final Season ukończy firma Skybound

The Walking Dead: The Final Season zostanie dokończone. Brakujące dwa odcinki opracuje firma Skybound, założona przez ojca marki Żywe trupy - Roberta Kirkmana. W projekt zaangażowani będą byli pracownicy studia Telltale Games.

Twórca Żywych trupów uratował The Walking Dead: The Final Season. - The Walking Dead The Final Season ukończy firma Skybound - wiadomość - 2018-10-07
Twórca Żywych trupów uratował The Walking Dead: The Final Season.

Jednym z najważniejszych wydarzeń września w branży gier stało się bankructwo studia Telltale Games. Na bruk wyrzucono większość pracowników, zostawiając jedynie małą, 25-osobową ekipę, a i ją kilka dni temu dotknęły kolejne zwolnienia. Implozja firmy oznaczała zatrzymanie prac nad prawie wszystkimi projektami. Najgorzej sytuacja miała się z The Walking Dead: The Final Season, w przypadku którego wydano już dwa z zaplanowanych czterech odcinków. Okazuje się, że projekt zostanie jednak dokończony.

Podczas trwającego obecnie konwentu New York Comic Con ogłoszono, że dwa brakujące odcinki The Walking Dead: The Final Season zostaną ukończone przez firmę Skybound Games. Co więcej, w produkcji wezmą udział byli pracownicy Telltale Games, co pokrywa się z zeszłotygodniowymi doniesieniami. Na razie nie podano planowanej daty premiery.

Grę uratował ojciec marki Żywe trupy, czyli komiksowy scenarzysta Robert Kirkman, który jest założycielem firmy Skybound Entertainment. W kwietniu tego roku utworzono oddział Skybound Games, koncentrujący się wyłącznie na grach.

Przypomnijmy, że pierwszy odcinek The Walking Dead: The Final Season ukazał się w sierpniu tego roku na PC, Xboksie One i PlayStation 4. Po bankructwie studia zdążono jeszcze wydać drugi epizod, ale chwilę potem grę usunięto z dystrybucji na wszystkich platformach.

Warto dodać, że według niedawnych doniesień epizod trzeci jest już prawie gotowy. Ponadto przed zwolnieniami zdążono wykonać dużą część prac nad ostatnim, czwartym odcinkiem. W takiej sytuacji zupełnie nowy zespół miałby problemy z dokończeniem cudzego projektu, więc zatrudnienie byłych pracowników Telltale Games wydaje się dobrym posunięciem.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Czemu twórcy The Walking Dead przegrali? Gorzki upadek Telltale Games