Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2018, 09:45

autor: Serek

Steel Rats - polska gra z datą premiery

Steel Rats to gra akcji 2.5D tworzona przez polskie studio Tate Multimedia, odpowiedzialne między innymi za popularnego Kangurka KAO. Tytuł zadebiutuje 7 listopada, a na PlayStation 4 można już składać zamówienia przedpremierowe.

Z takimi rubinami przyjdzie nam walczyć. - Steel Rats - polska gra z datą premiery - wiadomość - 2018-10-07
Z takimi rubinami przyjdzie nam walczyć.

Polskie studio Tate Multimedia ogłosiło datę premiery swojej nadchodzącej produkcji. Steel Rats ukaże się na PlayStation 4, Xboksie One oraz PC 7 listopada. Do debiutu gry pozostał miesiąc, a w PlayStation Store można już składać zamówienia przedpremierowe. Wszystkie osoby posiadające abonament PS Plus, które zdecydują się zamówić tytuł od twórców popularnego Kangurka KAO w pre-orderze, otrzymają zniżkę -15% oraz wzbogacone wydanie. Edycja Deluxe zawiera dodatkowo motyw na ekran główny konsoli, pięć awatarów oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową.

W przedsprzedaży na PlayStation 4 tytuł kosztuje 84 zł (jeżeli jesteś abonentem PS Plus - 71,40 zł), czyli dość typowo jak na produkcję indie. Steel Rats to gra akcji 2.5D, łącząca elementy walki oraz akrobacji na motocyklu i wyścigów. Na pierwszy rzut oka może nieco przypominać serię Trials wzbogaconą o starcia z przeciwnikami. Co ciekawe, podczas zabawy nie będziemy ograniczeni do jazdy tylko w jednym kierunku - możliwa będzie zmiana pasa ruchu czy chociażby zawracanie. Gracz wcieli się w członka gangu Stalowych Szczurów i poprowadzi jednego z czworga bohaterów do walki ze złombotami (prześladującymi miasto robotami widocznymi na powyższym zapisie). Podczas kolejnych misji fabularnych dowiemy się, jaka tajemnica stoi za inwazją robotów oraz jak do tego doszło.

Jeszcze przed premierą gra zdążyła zrobić wokół siebie trochę szumu. Zdobyła nagrodę za najlepszą rozgrywkę na festiwalach Game Connection Awards i Pixel Heaven. Co więcej, była nominowana do nagrody dla najlepszej gry indie na Digital Dragons Indie Showcase. Teraz pozostało już tylko przekonać do siebie graczy po premierze.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Steel Rats
  2. Steel Rats na Steamie