Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXONEPCPS4
Okładka Steel Rats (XONE)
OkładkaSteel Rats (XONE)

Steel Rats

Steel Rats to produkcja polskiego studia Tate Multimedia, twórców Kangurka KAO. Jest to wyścigowa gra akcji, w której wcielamy się w członka motocyklowego gangu Stalowych Szczurów, a celem jest oczyszczenie miasta z siejących postrach robotów przy pomocy swojego jednośladu.

Zręcznościowe | science fiction | postapokalipsa | motocyklowe | polskie | indie | 2.5D

Steel Rats Premiera

7lis2018

PC PS4

17maj2019

XONE

Gry podobne do Steel Rats

Trials Fusion

Road Rage

Moto Racer 4

Steel Rats to platformowa gra akcji polskiego studia Tate Multimedia. Gracz staje się członkiem motocyklowego gangu – tytułowych Stalowych Szczurów. Stawiają oni sobie za cel eliminację panujących nad miastem morderczych robotów. Produkcja charakteryzuje się perspektywą 2,5D i retrofuturystyczną stylistką.

Fabuła

W Steel Rats gracz wciela się w członka gangu Stalowych Szczurów – grupy niegdyś wyjętych spod prawa wyrzutków przemierzających miasto Coastal City na swoich motorach, dziś jedynej szansy na ratunek dla jego mieszkańców, zastraszonych przez mordercze roboty obdarzone sztuczną inteligencją. Gra przedstawia retrofuturystyczną (prezentującą dawne wyobrażenie przyszłości) wizję Stanów Zjednoczonych lat 40. i 50.

Mechanika

Steel Rats łączy elementy platformówki i gry akcji. Głównym celem gracza jest eliminacja prześladujących miasto robotów w jak najlepszym stylu. Produkcja oferuje szerokie możliwości rozwoju jednośladu – za nowe części do motoru płacimy walutą zdobywaną w nagrodę za niszczenie wrogów. W ten sposób personalizujemy styl rozgrywki – w zależności od wybranych części motor jest lepiej przystosowany do różnych zastosowań. Zarówno osoby, które chcą skupić się na walce, jak i te, które preferują akrobatyczne sztuczki i eksplorację znajdą tu coś dla siebie. O sposobie rozgrywki decyduje też wybór jednej z czterech postaci, między którymi można płynnie przełączać się w trakcie rozgrywki. Gracz nie jest ograniczony do jednej ścieżki – poziomy można przechodzić na różne sposoby.

Kwestie techniczne

Grę charakteryzuje ciekawa, retrofuturystyczna i nieco komiksowa stylistyka graficzna, a odwiedzane lokacje są bardzo dopracowane i urozmaicone. Za część ścieżki dźwiękowej odpowiada japoński zespół The 5.6.7.8’s, którego utwór można było usłyszeć w filmie Kill Bill: Volume 1.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,9 / 10 na podstawie 64 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Steel Rats

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Steel Rats Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz / AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GT 630 / Radeon HD 7570 lub lepsza
  • 6 GB HDD
  • Windows 7
PC
PS4
XONE