Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2017, 19:18

autor: godrikus

Steel Rats – retrofuturyzm i motocykle w nowej grze akcji twórców Kangurka Kao

Polskie studio Tate Multimedia zaprezentowało swoją nową produkcję – Steel Rats – wyścigową grę akcji w retrofuturystycznym klimacie, w której wcielimy się w członka gangu motocyklowego. Poza notką prasową i zrzutami ekranu otrzymaliśmy też zwiastun produkcji.

W grze Steel Rats wcielimy się w członka gangu motocyklowego. - Steel Rats – polska wyścigowa gra akcji zapowiedziana - wiadomość - 2017-10-24
W grze Steel Rats wcielimy się w członka gangu motocyklowego.

Niemal każdy tydzień przynosi nam zapowiedź kolejnej gry powstającej nad Wisłą. Tym razem to warszawski deweloper Tate Multimedia ogłosił swoją nową produkcję – utrzymaną w retrofuturystycznej stylistyce grę Steel Rats na komputery osobiste, PlayStation 4 i Xboksa One. Studio odpowiedzialne wcześniej za popularnego Kangurka KAO tym razem zdecydowało się na stworzenie dynamicznej wyścigowej gry akcji, w której wcielimy się w członka gangu motocyklowego – tytułowych Stalowych Szczurów. To właśnie motor będzie naszym głównym narzędziem, które ma pozwolić stawić czoła przerażającym robotom zajmującym miasto.

Twórcy dostarczyli nam pierwszy zwiastun produkcji, który możecie zobaczyć poniżej:

W oświadczeniu prasowym czytamy natomiast:

Steel Rats to emocjonująca i przełomowa ewolucja gatunku gier akcji w perspektywie 2,5D, mieszająca niszczycielską, napędzaną benzyną walkę na motocyklach z wyczynami akrobatycznymi na przekór śmierci. Rozgrywka umiejscowiona jest w stylizowanym świecie w klimatach retrofuturystycznych.

(…) Dołącz do Stalowych Szczurów, niezwykłego punkowego gangu motocyklowego, który niegdyś rządził ulicami Coastal City, a teraz stał się ostatnią linią obrony przed atakującą hordą niszczycielskich i ciągle ewoluujących junkbotów. Wybierz swoją postać, odblokowuj nowe specjalne umiejętności i modyfikowalne motocykle by stylowo walczyć na rozległych obszarach miasta w śmiertelnej mieszance szybkości, zręczności i siły ognia.

W Steel Rats usłyszycie muzykę japońskiego rockowego trio The 5.6.7.8’s, które wsławiło się hitową piosenką Woo Hoo, która pojawiła się w filmie Kill Bill: Volume 1. Steel Rats będzie zawierać odnowioną wersję piosenki Hoovering nagraną w słynnym paryskim studio Parisian Midilive Studios, gdzie powstała muzyka do takich filmów jak Uprowadzona, czy Hellboy II: Złota Armia.

(…) Wojtek Biliński, szef studia Tate Multimedia mówi: „Jeśli chodzi o rozgrywkę, chcemy zawrzeć coś dla speed runnerów, fanów wyścigówek, awanturników, kaskaderów i wszystkich, którzy chcą popisywać się szalonymi i stylowymi ruchami wykonywanymi na turbodoładowanym motocyklu. Mamy nadzieję, że każdemu Steel Rats spodoba się na inny z wymienionych sposobów, a gracze będą odkrywać liczne style rozgrywki, które chcemy im zaoferować”.

Steel Rats zaoferuje ciekawy, retrofuturystyczny świat z interesująco skonstruowanymi robotycznymi przeciwnikami. - Steel Rats – polska wyścigowa gra akcji zapowiedziana - wiadomość - 2017-10-24
Steel Rats zaoferuje ciekawy, retrofuturystyczny świat z interesująco skonstruowanymi robotycznymi przeciwnikami.

Z opisu wyłania się obraz szalonej gry wypełnionej akcją, w której fabuła schodzi na dalszy plan. Świat będący tłem wydarzeń intryguje, a na podstawie udostępnionych zrzutów ekranu można zauważyć, że twórcy nie poszli na łatwiznę w trakcie projektowania lokacji. Pozostaje tylko czekać i cieszyć się, że Polska grami stoi – czekamy na coraz więcej powodów do dumy z rodzimej branży.

Premiera Steel Rats zapowiedziana jest na 2018 rok. Gra pojawi się na platformach PC, PS4 i Xboksie One.