Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS4XONE
Okładka Road Rage (PC)
OkładkaRoad Rage (PC)

Road Rage

Gra TPP akcji, stworzona przez niezależny zespół Team6 Game Studios. Inspirację dla deweloperów stanowiła przede wszystkim seria Road Rash, zatem rozgrywka koncentruje się na brutalnych wyścigach motocykli.

Wyścigi | TPP | sandbox | motocyklowe

Road Rage Premiera

14lis2017

PC PS4 XONE

Gry podobne do Road Rage

Road Redemption

Breakneck

Road Rash

Road Rage wydano między innymi na platformę PC, PS4 i XONE. Mamy do czynienia z grą akcji stworzoną przez zespół Team6 Game Studio. Inspirację dla deweloperów stanowił przede wszystkim Road Rash, więc tytuł koncentruje się na pełnych przemocy wyścigach motocykli.

Fabuła

W Road Rage trafiamy do fikcyjnego miasta Ashen. Wcielając się w członka motocyklowego gangu, walczymy o wpływy z innymi, funkcjonującymi na terenie metropolii ugrupowaniami. Celem, jaki stawiają przed nami twórcy, jest przejęcie kontroli nad całym terytorium.

Mechanika

Road Rage jest grą akcji z otwartym światem. Ashen zostało podzielone na zróżnicowane pod względem zabudowy dzielnice; obok takich stref, jak strzelające w niebo wieżowcami Downtown, czy Chinatown – pełne sklepików i restauracji z wątpliwej jakości jedzeniem – na odwiedzenie czekają także okoliczne lasy i farmy. Trzon rozgrywki stanowi fabularna kampania, na którą składają się 42 misje główne oraz 56 zleceń pobocznych. Zabawa koncentruje się na wyścigach, w których naszym zadaniem jest zajęcie pierwszego miejsca na mecie – niekoniecznie zgodnie z zasadami „fair play”, bo przepychanki z rywalami są tutaj na porządku dziennym. Ponadto, często bierzemy udział w eskortach, dostarczaniu przesyłek w określonym czasie, czy wreszcie w bezpośrednich starciach pomiędzy poszczególnymi gangami, z których cało wychodzi zazwyczaj tylko jedna z ekip. Oprócz podatnych na modyfikacje motocykli, deweloperzy oddają w nasze ręce rozbudowany arsenał broni białej – w walce z przeciwnikami korzystamy z łomów, haków, młotów, łańcuchów czy innych rurek, dzięki którym pozbawiamy konkurencję szans na zwycięstwo. Co ciekawe, do własnych upodobań możemy dostosować także wygląd i płeć prowadzonego do boju zawodnika.

Kwestie techniczne

W Road Rage na platformie PC, PS4 i XONE akcja prezentowana jest z perspektywy trzeciej osoby. Produkcja charakteryzuje się trójwymiarową oprawą graficzną na przyzwoitym poziomie, a zmaganiom towarzyszą ciężkie brzmienia z pogranicza rocka i metalu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Ocena użytkowników: 5,6 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 2,2 / 10 na podstawie 141 głosów czytelników.

Road Rage cena w dniu premiery: 129,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Road Rage

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Road Rage Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-4340 3.6 GHz/AMD FX-6300 3.5 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce 660/Radeon HD 7850 lub lepsza
  • 3.5 GB HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit
PC
PS4
XONE