Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4SwitchXONEAND
Okładka Neverwinter Nights: Enhanced Edition (PC)
OkładkaNeverwinter Nights: Enhanced Edition (PC)

Neverwinter Nights: Enhanced Edition

Neverwinter Nights: Enhanced Edition to remaster przebojowej gry RPG z 2002 roku. Projekt zawiera podstawową wersję produkcji wraz z dodatkami Shadows of Undrentide, Hordes of the Underdark oraz Kingmaker.

RPG | TPP | fantasy | widok izometryczny | Dungeons & Dragons | reedycje/remastery/remaki | klasyczne RPG

Neverwinter Nights: Enhanced Edition Premiera

27mar2018

PC

6gru2018

AND

3gru2019

PS4 XONE Switch

producent: Beamdog wydawca: Beamdog wydawca PL: CDP Strona oficjalna

Gry podobne do Neverwinter Nights: Enhanced Edition

Wiedźmin

Dragon Age: Początek

Sword Coast Legends

Neverwinter Nights: Enhanced Edition to odświeżona wersja klasycznego RPG-a studia BioWare. Remaster został opracowany przez zespół Beamdog, który ma na koncie wiele podobnych produkcji, w tym Baldur's Gate: Enhanced Edition, Baldur's Gate II: Enhanced Edition, Icewind Dale: Enhanced Edition oraz Planescape Torment: Enhanced Edition.

Fabuła

Projekt bazuje na Neverwinter Nights Diamond Edition, co oznacza, że zawiera zarówno podstawową wersję gry, jak i dodatki Shadows of Undrentide, Hordes of the Underdark oraz Kingmaker.

Akcja toczy się w tzw. Zapomnianych Krainach (ang. Forgotten Realms), będących najpopularniejszym uniwersum z rodziny stołowej gry fabularnej Dungeons & Dragons. Fabuła podstawowej wersji Neverwinter Nights obraca się wokół tytułowego miasta Neverwinter, które padło ofiarą tajemniczej plagi i zostało objęte kwarantanną. Gracz wciela się w bohatera obarczonego zadaniem opracowania lekarstwa na zarazę i zbadania jej przyczyn.

Mechanika

Neverwinter Nights: Enhanced Edition to klasycznie zrealizowane pecetowe RPG. Podczas zabawy zajmujemy się eksplorowaniem lokacji, rozwijaniem bohatera, wykonywaniem zadań oraz walką. Bitwy rozgrywane są w czasie rzeczywistym z opcją aktywnej pauzy, pozwalającej w każdym momencie zatrzymać akcję i bez pośpiechu wydać rozkazy.

Gra pozwala ręcznie wykreować własnego bohatera, ale oferuje również zestaw gotowych postaci do wyboru. W Neverwinter Nights gracz rozpoczyna zabawę tylko z jednym herosem. Potem może jednak zwerbować pomocnika (jednego w podstawowej wersji gry i w Shadows of Undrentide, dwóch w Hordes of the Underdark), którym steruje sztuczna inteligencja.

Tryby gry

Gra oferuje obszerną kampanię fabularną. Samo Neverwinter Nights starcza na kilkadziesiąt godzin, a rozszerzenia zawarte w remasterze dodatkowo wydłużają zabawę. Ponadto produkcja kładzie duży nacisk na tryb multiplayer, oferując graczom swobodę kształtowania rozgrywek wieloosobowych. Na jednym serwerze może się bawić nawet setka osób, a projekt pozwala jednemu z nich pełnić rolę Mistrza Gry, kontrolującego przygody i na bieżąco zmieniającego je według potrzeb.

Gra posiada także potężne i proste w użyciu narzędzia moderskie, umożliwiające tworzenie nowej zawartości zarówno dla pojedynczego gracza, jak i trybu multiplayer.

Kwestie techniczne

W porównaniu z pierwowzorem największe zmiany zaszły oczywiście w oprawie graficznej. Neverwinter Nights: Enhanced Edition oferuje ulepszony silnik robiący użytek z technologii pixel shader i posiadający dodatkowe efekty wizualne. Poprawki wprowadzono także do interfejsu, a cała gra została przerobiona tak, aby oferowała komfortową zabawę w rozdzielczościach 1080p i 4K.

Co godne pochwały, pomimo tych ulepszeń Neverwinter Nights: Enhanced Edition posiada pełną wsteczną kompatybilność. Nie tylko możemy skorzystać ze starych zapisów stanu gry, ale również z modów. Ponadto twórcy współpracowali ze społecznością fanowską i na podstawie jej sugestii wprowadzili liczne ułatwienia, uprzyjemniające zarówno rozgrywkę, jak i konstruowanie modyfikacji.

Ostatnia modyfikacja 4 grudnia 2017

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,1 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Neverwinter Nights: Enhanced Edition cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Neverwinter Nights: Enhanced Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Neverwinter Nights: Enhanced Edition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium III 1 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 7/8/10
PC
AND
PS4
XONE
Switch