Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2018, 13:35

autor: Aquma

Capcom pracuje nad remakiem Resident Evil 3 Nemesis?

DuskGolem – użytkownik forum ResetEra, który w przeszłości był źródłem przecieku o DLC Not a Hero do Resident Evil VII – doniósł, że Capcom pracuje nad odświeżoną wersją trzeciej części cyklu.

Dostaniemy remake kolejnej części Resident Evil? - Capcom pracuje nad remakiem Resident Evil 3 Nemesis? - wiadomość - 2018-12-06
Dostaniemy remake kolejnej części Resident Evil?

W SKRÓCIE:

  1. zdaniem użytkownika ResetEry o nicku DuskGolem, Capcom pracuje nad remakiem Resident Evil 3;
  2. jedną z przyczyn ma być fakt, że gra jest ostatnią częścią serii nieposiadającą wersji nadającej się do konwertowania na kolejne platformy;
  3. DuskGolem był kiedyś źródłem potwierdzonego przecieku na temat DLC Not a Hero do RE7.

Użytkownik forum ResetEra podpisujący się nickiem DuskGolem stwierdził w wątku poświęconym remake’owi Resident Evil 2, że podobno Capcom pracuje także nad odświeżoną wersją trzeciej części kultowego cyklu survival horrorów. Nie zdradził żadnych dodatkowych szczegółów, ale jego argumentacji nie można odmówić pewnego sensu.

Resident Evil 3 Remake jest już w produkcji. Mam nadzieję, że podobnie będzie z Code Veronica, bo uważam, że jest to gra RE najbardziej potrzebująca remake'u. RE3 jest ostatnią grą z głównego cyklu RE, która potrzebowała wersji, którą w przyszłości będzie można łatwiej przenosić na inne platformy. RE0, RE1, RE2 (po wyjściu remake'u), Code Veronica, RE4, RE5, RE6, RE7, Revelations i Revelations 2 - te wszystkie gry mają wersje działające w oparciu o MT Framework i RE Engine, które mogą być przeniesione na przyszłe konsole. Po remake'u RE2 brakuje tylko RE3 - czytamy.

Na razie wieści te należy traktować wyłącznie jako niepotwierdzone plotki. Warto jednak odnotować, że sam Capcom nie wyklucza odświeżenia kolejnych części omawianej serii. Dodatkowo, jak podkreśla portal VideoGamer, DuskGolem w przeszłości był źródłem innego przecieku dotyczącego marki Resident Evil – zdradził istnienie dodatku Not a Hero do RE7. W tamtej sytuacji doniesienia forumowicza całkowicie się potwierdziły.

Oryginalne Resident Evil 3: Nemesis zadebiutowało 22 września 1999 roku na pierwszym PlayStation. W kolejnych latach gra doczekała się też konwersji na pecety (1 grudnia 2000 r.) oraz konsole Nintendo GameCube (15 stycznia 2003 r.), PlayStation 3 (24 grudnia 2008 roku), PlayStation Portable (wraz z wersją na PS3) oraz PlayStation Vita (28 sierpnia 2012 r.). Tytuł został dobrze odebrany w branżowych mediach, choć jego oceny często były nieco niższe od not przyznanych poprzedniej części.

W Resident Evil 3 bawimy się w berka z tym panem.
W Resident Evil 3 bawimy się w berka z tym panem.
  1. Resident Evil 2 Remake – oficjalna strona
  2. Graliśmy w Resident Evil 2 – klasyk odnowiony niemal nie do poznania