Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2018, 14:53

autor: Aquma

Rusza 7 sezon w Fortnite – dodano samolot X-4 Burzolot i tryb kreatywny

Dziś rozpoczyna się kolejny, siódmy już sezon w Fortnite – megahitowej strzelance od studia Epic Games. Warto zapoznać się z listą nowości i zmian, które wprowadza do gry obecna aktualizacja.

W megahicie Epic Games rozpoczyna się kolejny sezon. - Rusza 7 sezon w Fortnite – dodano samolot X-4 Burzolot i tryb kreatywny - wiadomość - 2018-12-06
W megahicie Epic Games rozpoczyna się kolejny sezon.

7. SEZON FORTNITE W SKRÓCIE:

  1. tryb kreatywny, umożliwiający budowanie na własnej wyspie;
  2. X-4 Burzolot oraz zestaw skórek dla broni i pojazdów w trybie Battle Royale;
  3. trzecia część Doliny Samowitości – nowe zadania, wieńczące kampanię Stawaj do Walki! w trybie Ratowanie Świata
  4. poprawki błędów i usprawnienia.

Dziś rozpoczyna się 7. sezon w Fortnite – kultowej strzelance od studia Epic Games, która bije kolejne rekordy popularności. Przygotowana przez deweloperów aktualizacja jak zwykle przynosi szereg nowości i usprawnień do obydwu trybów gry (Battle Royale oraz Ratowanie Świata). Udostępniono także kilka trailerów, które możecie zobaczyć poniżej.

Aktywuj wyobraźnię dzięki trybowi kreatywnemu

Największą nowością wprowadzoną w dzisiejszej aktualizacji jest tzw. tryb kreatywny. Umożliwia on graczom budowanie na ich własnych, prywatnych wyspach, a nawet projektowanie gier, w które będą mogli grać razem ze swoimi znajomymi. Co ważne, nasze twory są zapisywane i będą dostępne po następnym logowaniu. Posiadacze karnetów bojowych otrzymają swoje wyspy już dziś. Wszyscy pozostali będą musieli poczekać do 13 grudnia.

X-4 Burzolot i nowe skórki w trybie Battle Royale

Kolejną ciekawą nowością jest dedykowany trybowi Battle Royale samolot, znany pod nazwą X-4 Burzolot. Otrzymamy też zestaw nowych malowań, dzięki którym zmieni się wygląd naszych broni i pojazdów. Na sporo atrakcyjnych fantów mogą liczyć także osoby, które nabędą wspomniany już karnet bojowy – więcej detali poznacie oglądając powyższy filmik.

Nowy samolot trafia do Fortnite: Battle Royale.
Nowy samolot trafia do Fortnite: Battle Royale.
Bronie i pojazdy będą mogły wyglądać inaczej.
Bronie i pojazdy będą mogły wyglądać inaczej.

Trzecia część Doliny Samowitości

Fani trybu Ratowanie Świata otrzymają kolejne zadania w ramach trzeciej części Doliny Samowitości, która zwieńczy kampanię Stawaj do walki! Jak chwalą się deweloperzy, gracze otrzymają szansę odkrycia niezbadanych dotychczas obszarów i zdobycia tajemniczej, mitycznej nagrody.

7. sezon wieńczy kampanię Stawaj do walki!
7. sezon wieńczy kampanię Stawaj do walki!

Usprawnienia i… urlop deweloperów

Poza wszystkimi nowościami, najnowszy patch naprawia kilka błędów wciąż trapiących produkcję Epic Games. Chodzi m.in. o bugi skutkujące wywalaniem do pulpitu oraz spadkami płynności w trakcie wczytywania nowych treści. Poprawiono także czas ładowania gry w wersji na Xboksa One, co powinno wyeliminować problemy z wczytywaniem budynków w trybie Battle Royale. Drobnych usprawnień doczekał się również interfejs – dla przykładu, w systemie Windows ikona gry na pasku zadań będzie teraz migała, kiedy dostaniemy się do lobby, gdy Fortnite jest zminimalizowany. Z pełną listą poprawek i usprawnień możecie się zapoznać tutaj.

Przy okazji twórcy poinformowali, że planują mały odpoczynek – z tego też powodu siódmy sezon potrwa o dwa tygodnie dłużej i zakończy się dopiero 28 lutego.

Zespół Epic Games wybiera się tej zimy na zasłużony urlop, dlatego sezon 7 będzie przedłużony o dwa tygodnie i zakończy się 28 lutego. W czasie tej przerwy nadal możecie się spodziewać aktualizacji, w których znajdziecie nowe przedmioty i wyzwania. Możecie liczyć na mnóstwo radochy jeszcze przed Nowym Rokiem! – czytamy w notce blogowej.

  1. Fortnite – strona oficjalna
  2. Najlepsze darmowe gry 2018 roku – top 100 gier free-to-play