Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 stycznia 2019, 11:50

autor: Czarny Wilk

Zwiastun nowego odcinka True Detective zapowiada powiązania z pierwszym sezonem

Istnieje szansa, że sprawa, nad którą pracuje postać grana przez Mahershala Aliego, poprowadzi ją do spotkania z bohaterami ze świetnie przyjętego pierwszego sezonu Detektywa.

Po mocno polaryzującym odbiorców drugim sezonie Detektywa, trzecia seria zdaje się być dokładnie tym, czego oczekiwano po świetnym debiucie. Nowe odcinki zbierają pozytywne opinie nie tylko dzięki solidnemu aktorstwu i ciekawej intrydze, ale także powrotowi do specyficznego klimatu, jaki cechował początek serialu i który zatracił się w kontynuacji. Zwiastun najnowszego epizodu zawiera ukrytą sugestię, że powiązania między pierwszym a trzecim sezonem mogą znacznie wykraczać poza podobną atmosferę.

UWAGA!

Poniższy materiał wideo zdradza szczegóły fabularne z już wyemitowanych odcinków trzeciego sezonu Detektywa.

Jak zauważył użytkownik Twittera o nicku Shane, w osiemnastej sekundzie zwiastuna przez chwilę pojawia się laptop, na którym możemy zobaczyć wycinek z gazety prezentujący bohaterów pierwszego sezonu True Detective – granych przez Matthew McConaughey’a i Woody’ego Harrelsona detektywów, którzy rozwiązali sprawę morderstw w Luizjanie.

Potwierdza to spekulacje fanów, jakoby wszystkie sezony serialu rozgrywały się w tym samym uniwersum. Wydarzenia pierwszej serii zakończyły się w roku 2012, akcja trzeciej rozgrywa się trzy lata później, gdyby więc twórcy chcieli wykorzystać znanych i lubianych przez widzów bohaterów, otworzyli sobie właśnie ku temu furtkę.

W trzecim sezonie główną rolę zagrał Mahershala Ali. - Zwiastun nowego odcinka True Detective zapowiada powiązania z pierwszym sezonem - wiadomość - 2019-01-29
W trzecim sezonie główną rolę zagrał Mahershala Ali.

Równie dobrze może to być jednak zwykłe mrugnięcie okiem do fanów – przekonamy się, gdy rzeczony odcinek zostanie wyemitowany na HBO (i udostępniony abonentom HBO Go) w poniedziałek 4 lutego.

  1. Recenzja pierwszego odcinka trzeciego sezonu Detektywa w serwisie Gameplay.pl
  2. HBO Go