Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Earthbreakers (PC)

Earthbreakers PC

Połączenie strzelanki FPP i strategii, opracowane przez studio Petroglyph, twórców Command and Conquer Remastered. Earthbreakers jest sieciową grą wieloosobową nastawioną na taktyczną współpracę między graczami w ramach rywalizujących ze sobą drużyn.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | elementy strategiczne | sieciowe | multiplayer | kooperacja | strzelanki

PC Windows
Okładka Earthbreakers (PC)

producent: Petroglyph

wydawca: Petroglyph

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2021

2021

Steam

Earthbreakers to niecodzienne połączenie drużynowego FPS-a i RTS-a, będące duchowym spadkobiercą Command & Conquer: Regenade. Za grę odpowiada studio Petroglyph (Star Wars: Empire At War, zremasterowane wersje Command & Conquer i Red Alert), w skład którego wchodzą m.in. byli pracownicy legendarnego zespołu deweloperskiego Westwood Studios.

Fabuła

Akcja gry Earthbreakers rozgrywa się w 2060 roku na terenie zniszczonej i ogarniętej zamieszkami Ziemi, na której orbitalne bombardowanie nigdy nie ustało. Kryzys trwa od 15 lat, gdy w czasie wojen domowych i globalnego niepokoju grupa naukowców odkryła nową materię zwaną Vilothyte, z której można stworzyć cokolwiek lub wykorzystać ją bezpośrednio jako źródło mocy. Odkryta substancja miała być lekiem na kryzys surowcowy na planecie. W ramach pierwszego testu udało się stworzyć wystarczająco dużo Vilothyte, by zasilić całe wschodnie wybrzeże USA na tydzień. Opracowany system miał wejść w ostateczną fazę operacyjną – do czasu, gdy sprawy w swoje ręce wzięła grupa hakerska Devolve, które ominęła zabezpieczenia i przejęła kontrolę nad substancją, pogrążając Ziemię w jeszcze większym kryzysie.

Mechanika

Earthbreakers jest sieciową grą wieloosobową dla maksymalnie 64 graczy, podzielonych na dwie wrogie frakcje. Zadaniem każdej jest zbieranie surowców pozwalających na rozbudowę bazy oraz odblokowywanie nowych pojazdów i klas postaci, a w rezultacie zdobycie i zniszczenie bazy przeciwnika.

Każda frakcja ma dostęp do dwunastu zróżnicowanych klas postaci (m.in. żołnierza i technika). Aby je odblokować, trzeba najpierw zbudować określone budynki z jedenastu dostępnych. W podróży po otwartej mapie lub w walce z przeciwnikami pomagają pojazdy, których w sumie jest sześć, nie licząc kombajnów zbierających niezbędne do funkcjonowania surowce. Choć mamy do czynienia z FPS-em, to cały system rozbudowy bazy i zakupów został oparty na rozwiązaniach znanych z gatunku RTS-ów.

Mimo głównego nacisku na rozgrywkę przez internet, tytuł oferuje również tryb treningowy z botami, w którym gracze mogą zaznajomić się z mechanikami gry.

Kwestie techniczne

Grafika w Earthbreakers, mimo poważnej otoczki fabularnej, jest bardzo kolorowa i utrzymana w komiksowej konwencji. Efekt ten udało się uzyskać przez zastosowanie techniki cell-shadingu, znanej chociażby z serii Borderlands.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 64  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Earthbreakers

Wymagania wiekowe Earthbreakers

16+

Wymagania sprzętowe Earthbreakers

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 3.8 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX 590 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Dual Core 3.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7

Earthbreakers - twórcy gier z serii Command and Conquer zapowiedzieli sieciową strzelankę
Earthbreakers - twórcy gier z serii Command and Conquer zapowiedzieli sieciową strzelankę

wiadomość30 listopada 2019

Deweloperzy ze studia Petroglyph, którzy dawniej pracowali m.in. nad tytułami z serii Command and Conquer, zapowiedzieli sieciową strzelankę, która ma być duchowym następcą Command and Conquer: Renegade. Data premiery została zaplanowana na 2020 rok.